W sobotę (13 marca) na Lubartowskiej 77 ponownie można było spotkać lokalnych wystawców w ramach cotygodniowego Jarmarku Lubelskiego. Motywem przewodnim było przedwiośnie.

– Chcieliśmy trochę przywołać wiosnę, więc oprócz sprzedaży rzeczy, które są co tydzień dodatkowo mamy palmy i tulipany. Nasi wystawcy już też powoli wprowadzają różne warzywa, które się pojawiają sezonowo, więc warto do nas zaglądać – mówi Agata Adamczewska z Jarmarku Lubelskiego.

W sobotę przy Lubartowskiej 77 można spotkać kilkudziesięciu wystawców, którzy oferują zdrową i ekologiczną żywność. Zakupić można wiejskie jaja, chleby na zakwasie, ogórki kiszone i konserwowe, a także sery. To również wsparcie w tym trudnym czasie dla lokalnych producentów.

– Wszystko odbywa się zgodnie z reżimem sanitarnym. Przed wejściem liczymy osoby, żeby nie było za dużo jednocześnie. Każdy z wystawców i klientów ma na twarzy maseczkę ochronną, rękawiczki. Na stoiskach są płyny do dezynfekcji – zaznacza pani Agata.

Już za tydzień w sobotę (20 marca) czeka nas jarmark wiosenny. Kolejne będą już te wielkanocne i w nich możemy wziąć udział w sobotę (27 marca) i w czwartek (1 kwietnia) od godziny 9 do 16. – Jarmark się powiększa, dlatego dodatkowo będzie odbywać się on w środy od godziny 9 do 16 – podkreśla pani Agata.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments