Do spacerów z przewodnikiem podczas tegorocznej edycji Sezonu Lublin zachęca Kinga Witkowska-Mirosław, która od 13 lat jest przewodnikiem miejskim. W rozmowie opowiedziała w czym warto wziąć udział.

Co przygotowali Przewodnicy Inspiracji na zbliżający się Sezon Lublin?

– Niektórzy Przewodnicy Inspiracji proponują nowości, dodatkowo nawiązujące do rocznic historycznych. Skorzystałam z okazji, żeby przemycić coś nieoczywistego, a mianowicie spacer fotograficzny po dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych. Taka forma zwiedzania i obserwacji obiektów przez wizjer aparatu uaktywnia uczestnika i sprawia, że wszyscy stajemy się współtwórcami tej wycieczki. Na proponowanym przeze mnie spacerze “Industrialny Lublin” będziemy poszukiwać niebanalnych form i kształtów między fabrycznymi zabudowaniami i utrwalać je na autorskich fotografiach.

Do kiedy można się zapisać?

– Zapisy ruszyły 17 maja i trwają do wyczerpania miejsc. Liczba jest niestety ograniczona, więc należy się spieszyć. Zapisów można dokonywać przez portal evenea.

Co będzie nowego podczas Sezonu Lublin? Czym się ta edycja wyróżniała?

– W tegorocznym Sezonie Lublin udział biorą Miejsca Inspiracji, Przewodnicy Inspiracji, obiekty muzealne i kulturalne oraz firmy i osoby fizyczne. Tak naprawdę każdy mógł zgłosić swoją ofertę – to jest na pewno nowością. Pojawienie się w przestrzeni miejskiej Przewodników Inspiracji ze swoimi spacerami – takiego wydarzenia też do tej pory nie było. Dodatkowo tłumaczenie spacerów na PJM, czyli tłumaczenie na język migowy – ta opcja jest dostępna po raz pierwszy w Sezonie Lublin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments