W poniedziałek (7 czerwca) rozpocznie się szczepienie przeciw COVID-19 dla osób powyżej 12. roku życia. Skorzystać z tej propozycji będą mogły 2,48 miliona dzieci. Będą szczepione preparatem Pfizer.

Szczepienia będą odbywały się w punktach szczepień populacyjnych i powszechnych. Zapisać dzieci na szczepienie będzie można w tradycyjny sposób, czyli przez infolinię, jak i profil zaufany na stronie pacjent.gov.pl. W czerwcu rozpocznie się również akcja promocyjna w szkołach dotycząca szczepień.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada również, że jeśli dzieci będą chętne, aby się szczepić, punkt szczepień będzie mógł być zlokalizowany w placówce oświatowej. Zależy to jednak od zainteresowania szczepieniami. O utworzeniu punktu szczepień w szkole będzie decydował dyrektor.

W drugim tygodniu września rozpocznie się zbieranie kwestionariuszy medycznych w szkołach. Będzie to miało miejsce od 6 do 10 września, a informacje te będą zbierane przez dyrektorów szkół. Szczepienia w szkołach dla niezaszczepionych w wakacje będą mogły rozpocząć się we wrześniu.

Obecnie toczą się również badania, dotyczące szczepień Pfizerem dzieci w wieku powyżej 7. roku życia. Ich wyniki poznamy we wrześniu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments