Tylko do piątku (4 czerwca) w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin funkcjonuje oddział respiratorowy, w którym dostępnych jest 10 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Na oddziale wewnętrznym pozostanie dostępny pierwszy moduł, czyli 28 łóżek. Szpital będzie funkcjonował do grudnia.

Szpital Tymczasowy w Targach Lublin pierwszych pacjentów przyjął w grudniu 2020 roku. Do końca maja było tam 466 osób hospitalizowanych. Obecnie Oddział Covidowy Wewnętrzny funkcjonuje według drugiego modelu łóżek, czyli dostępnych jest ich 56. Na Oddziale Respiratorowym znajduje się obecnie 10 łóżek i oddział ten funkcjonuje według pierwszego modułu.

Po 4 czerwca Oddział Wewnętrzny będzie funkcjonował według pierwszego modułu, czyli będzie w nim 28 łóżek. Oddział respiratorowy zostanie całkiem zamknięty. Szpital według tych zasad działać będzie przez całe wakacje. Jeśli w lecie sytuacja epidemiologiczna będzie się stale poprawiać od września szpital zostanie postawiony w stan pasywny. Obecnie na oddziałach nie ma ani jednego pacjenta (stan na 31 maja, godz. 11:30).

Szczepienia

Przypominamy, że nadal działa punkt szczepień Szpitala Tymczasowego przy ul. Radziwiłłowskiej 13 w Lublinie. Punkt ten jest największym w Lublinie, a dziennie szczepionych jest tam 560 osób. Od początku Narodowego Programu Szczepień podano w nim 40 tysięcy dawek. Dwie dawki w tym miejscu otrzymało już 17 tys. osób. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 działa również drugi punkt i znajduje się przy ul. Langiewicza. Łącznie w obu punktach podano 54 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

Tylko około 2 procent spośród osób zapisanych na szczepienie nie stawiło się na nie. Do szczepienia nie zostało zakwalifikowanych 0,8 osób. Punkt szczepi preparatem Pfier, Astra Zeneca i Moderną.

Izolatorium

Pierwsze w województwie i największe izolatorium z punktem wymazowym, które prowadził SPSK nr 1 w Lublinie działało do 19 maja w Hotelu Huzar przy ul. Spadochroniarzy. Łącznie przebywało w nim 903 pacjentów. Ze względu na poprawę sytuacji epidemiologicznej zapadła decyzja o jego zamknięciu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments