Do Polski dotarła trzecia fala epidemii, dlatego rząd planuje nakazać noszenie maseczek, a zakazać używania przyłbic i szalików. Po tej zapowiedzi wzrosło zainteresowanie maskami medycznymi, mimo że te materiałowe nadal mają być dozwolone.

Na rynku są dostępne jednorazowe maseczki chirurgiczne oraz maski ze specjalnymi filtrami np. FFP2 i FFP3. Najpopularniejsze są trójwarstwowe maseczki chirurgiczne, których zadaniem jest. Te z filtrami można podzielić na FFP1 (najniższy poziom ochrony), FFP2 (średnia skuteczność) i FFP3 (duża skuteczność).

Sprawdziliśmy ceny poszczególnych maseczek.

Maski chirurgiczne

Maseczki chirurgiczne jednorazowego użytku można kupić w większości sklepów, w drogeriach i aptekach. W Biedronce możemy nabyć opakowanie 10 sztuk za 3,90 zł. Natomiast w popularnych drogeriach w promocji kupimy opakowanie 50 sztuk za 18 zł. Taniej dostaniemy maseczki na Allegro, gdzie za pakiet 100 maseczek zapłacimy 12 zł. Ale ich ceny szybko rosną.

Maski z filtrem

Natomiast maseczki FFP2 możemy kupić albo na sztuki i wtedy jedna kosztuje od około 1,50 zł do 5 zł, lub całe opakowanie, czyli 100 stuk, za które zapłacimy ok. 140 zł. U niektórych sprzedawców za maseczkę FFP2 trzeba zapłacić nawet i 20 zł. Za maseczki z filtrem FFP3 zapłacimy od około 10 zł do ok. 20 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments