Zamiast stać samochodem w porannych korkach, wybierz rower. Szybko i sprawnie dojedziesz do celu. Przejażdżka na dwóch kółkach to czysta przyjemność, zwłaszcza gdy za oknem świeci słońce.

W Lublinie żeby przemieszczać się rowerem nie musimy mieć własnego sprzętu. W mieście działa Lubelski Rower Miejski, dzięki któremu możemy bez problemu wypożyczyć dwa kółka. W wielu przypadkach taka przejażdżka nic nas nie kosztuje. W systemie miejskich wypożyczalni pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest darmowe.

Nie stanowią też problemu stacje, w których możemy wypożyczyć i zostawić rower. Ponad 90 stacji znajduje się w niemal każdym zakątku miasta, a dostęp i użytkowanie ułatwi prosta w obsłudze aplikacja mobilna.

Ścieżki rowerowe

W mieście jest około 44 km tras rowerowych, z czego połowa znajduje się w tzw. pasie drogowym. Dojazd rowerem do miasta jest możliwy z Jakubowic Konińskich, Elizówki i Świdnika.

Infrastruktura rowerowa Lublina najbardziej rozwinięta jest na Czechowie, Czubach i w Centrum.

Możemy opracować trasy rowerowe w oparciu o ulice: Do Dysa, Związkową, Spółdzielczości Pracy czy Smorawińskiego.  Z Czechowa Północnego do centrum bez problemu dojedziemy aleją Kompozytorów Polskich.

Z Czubów aż po Stare Miasto i pod Zamek Lubelski dotrzemy bezpośrednio trasą wzdłuż rzeki Bystrzycy. Cała ścieżka rowerowa przy rzece ciągnie się od Kalinowszczyzny, obok Parku Ludowego, aż do Zalewu Zemborzyckiego, który wielbiciele dwóch kółek mogą objechać dookoła.

Wycieczkę rowerową możemy zaplanować również na Armii Krajowej, Jana Pawła II i Diamentowej.

Przygotowana dla rowerów jest też ulica Zemborzycka. Ścieżki rowerowe nie prowadzą bezpośrednio nad Zalew – nie znajdziemy ich na Żeglarskiej, gdzie musimy poruszać się ulicą.

Trasę rowerową posiada też ulica Krańcowa i Mełgiewska.

Na wycieczkę rowerową wybierzemy się również wzdłuż rzeki Czechówki w okolicach Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego.

Rowerzyści chętni wybrać się na Majdanek znajdą utrudnienia na Bronowicach. Brakuje tam tras, które umożliwiałyby swobodny przejazd rowerem.

Ścieżek rowerowych nie znajdziemy również na Wieniawie.

Poranne dotarcie do szkoły i pracy, lub organizację popołudniowej przejażdżki rowerem ułatwi mapa dróg rowerowych w Lublinie i okolicy dostępna na stronie http://mirl.info.pl/?lang=pl&tab=tab1

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments