Taniec to rozrywka, którą warto polubić. Jest to nie tylko świetna zabawa, ale i dobry sposób na zadbanie o sylwetkę. Podpowiadamy, gdzie możecie zdobyć potrzebne umiejętności.

W Lublinie mamy wiele szkół tańca towarzyskiego i współczesnego, a ich oferta jest tak szeroka, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

1Szkoła tańca ZAMEK

Najstarszy lubelski Klub Tańca Sportowego z bogatą ofertą skierowaną nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla tancerzy amatorów oraz osób, które chcą rozpocząć przygodę z tańcem. Pod kierownictwem wieloletnich Mistrzów Polski Par Zawodowych, doświadczonych trenerów oraz licencjonowanych sędziów można tu wybierać z bardzo bogatej oferty zajęć.

Dla dzieci szkoła przygotowała zajęcia tańca towarzyskiego w trzech kategoriach wiekowych oraz dwóch poziomach trudności (podstawowy i średniozaawansowany). Dodatkowo dzieci mogą zapisać się na lekcje baletu. W ramach zajęć najmłodsi mogą cieszyć się nie tylko zajęciami tanecznymi z wykwalifikowanymi i doświadczonymi tancerzami, ale mogą skorzystać również z oferty półkolonii i obozów tanecznych oraz organizowanego przez szkołę turnieju tanecznego „O uśmiech dziecka”.

Osobom dorosłym ZAMEK oferuje grupy o 3 poziomach zaawansowania; grupę początkującą dla osób, które chcą zacząć przygodę z tańcem towarzyskim, grupę średniozaawansowaną oraz grupę dla dorosłych, którzy mają doświadczenie w tańcu i chcą zgłębiać tajniki sportowego tańca towarzyskiego.

Szkoła tańca ma również w ofercie zajęcia dla Pań zainteresowanych tańcem w rytmie muzyki latynoskiej. Lekcje Latino Solo zawierają naukę efektownych choreografii z figurami tanecznymi zaczerpniętymi z tańców latynoamerykańskich: samby, cha-cha’y, rumby, jiva oraz paso doble.

Szkoła Tańca ZAMEK
Aneta i Łukasz Pawlak
ul. Magnoliowa 2
513 082 224 – Biuro ST Zamek
509 184 994 – Właściciel ST Zamek

2Szkoła Tańca Lider

Oferuje kursy taneczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dla młodszych są zajęcia z tańca towarzyskiego oraz Street Dance – inspirowany choreografiami z klipów muzycznych, oparty na prostych krokach z tańca nowoczesnego.

Dorośli mogą skorzystać z kursów tańca towarzyskiego dla początkujących, lekcji indywidualnych oraz zajęć Lady Latin Solo przeznaczonych dla pań, które chcą uczyć się choreografii tanecznych, poprawić sprawność fizyczną oraz kształtować swoją sylwetkę.
Można również skorzystać z kursów dla narzeczonych, które przygotowują do „pierwszego tańca”, gdzie para pod okiem wykwalifikowanych trenerów tańca może nauczyć się choreografii wybranego na ten wyjątkowy wieczór tańca.

Osoby, które uczestniczyły już w kursach tańca i chcą kontynuować swoją przygodę mogą skorzystać ze stałych zajęć dla grup HOBBY, które wdrażają w tajniki tańca towarzyskiego i pozwalają na rozwijanie i doskonalenie umiejętności tanecznych.

Szkoła tańca oferuje również zajęcia dla starszych. Osoby w wieku 50+ mają możliwość poznania i pogłębienia umiejętności tanecznych. Kursanci poznają kroki wszystkich tańców. Intensywność zajęć dostosowywana jest do uczestników. Lider Lublin ma również w swojej ofercie kolonie taneczno-wypoczynkowe dla dzieci.

Szkoła Tańca LIDER
ul. W. Żywnego 10
tel. kom.: 603 605 525
tel. kom.: 667 085 241

3Studio tańca Pasja

To szkoła taneczna z bogatą ofertą zajęć dla dzieci. W autorskim programie „muzyka i taniec w wychowaniu przedszkolnym” znajdują się tańce standardowe i latynoamerykańskie, salsa, taniec nowoczesny – dyskotekowy, tańce ludowe, elementy baletu oraz rytmiki, a także szkoła dobrych manier. Poprzez ćwiczenia, naukę figur i prostych układów tanecznych dzieci mogą rozwinąć poczucie rytmu, umiejętności ekspresji oraz zasady odpowiedniego zachowania w każdej sytuacji. Zajęcia przeznaczone są także dla dzieci z problemami ruchowymi i słuchowymi. Zajęcia taneczne podsumowują pokazy oraz impreza taneczna, na której najmłodsi mogą zaprezentować efekty zdobywania na zajęciach wiedzy.

Osobom dorosłym Pasja oferuje zajęcia tańca towarzyskiego i użytkowego w rytm przebojów znanych z radia i telewizji. Dodatkowo szkołą daje możliwość skorzystania z prywatnych lekcji pierwszego tańca dla narzeczonych.

STUDIO TAŃCA PASJA PAWEŁ SOBIESZEK
ul. Nałęczowska 24
Tel. 530-882-170

4Akademia Promocji Tańca

Oferuje bogaty program zajęć tanecznych dla każdego: od tańców towarzyskich dla wszystkich, poprzez salsę, tango argentyńskie i pierwszy taniec, aż do baletu i hip-hopu dla dzieci i młodzieży.

Szkoła ma również w ofercie zajęcia dla pań oraz rodziców z dziećmi. Latino Mama to zajęcia z dzieckiem w chuście, podczas których doświadczona doradczyni pomoże mamom w prawidłowym zawiązaniu chusty lub ułożeniu nosidła, a instruktorka tańca przedstawi choreografię taneczną w rytm kubańskiej muzyki. Dodatkowo w ramach zajęć szkoła oferuje spotkania ze specjalnymi gośćmi, którzy wprowadzą i rozwiną tematy ze świata dziecięcego, jak i kobiecego.

Akademia oferuje również zajęcia „Razem Raźniej”, gdzie najmłodsze dzieci, które chcą rozpocząć swoja przygodę z tańcem, mogą to zrobić w towarzystwie swoich rodziców i wspólnie cieszyć się z zabaw i układów w rytm skocznej muzyki.

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek
ul. Kiepury 5
Tel. 503 608 284

5Studio Tańca Casa de la Danza oraz Studio tańca Bonito

Jest dobrą alternatywą dla tańców towarzyskich i latino oferowanych przez szkoły tańca towarzyskiego. W programie ma zajęcia w rytmach muzyki karaibskiej. Zajęcia dostosowywane są do poziomu kursantów i obejmują naukę wszystkich odmian salsy; styl kubański, portorykański, kolumbijski, LA, NY oraz europejski. Szkoły oferują zajęcia dla par, ale również Ladies Styling i Latino Solo dla Pań. Odrębne zajęcia dla dziewczynek w wieku 5-11 lat w Casa de la Danza oraz dla dziewczynek i chłopców w wieku 6-10 lat w Bonito obejmują tańce klasyczne i rytmikę z ukierunkowaniem na tańce latynoskie – salsę, cha chę , sambę , merengue i bachatę.

Studio Casa de la Danza
Konrad Dąbski
ul. Frezerów 3
tel: 503 033 383

Studio tańca Bonito
Joanna Dąbska
ul. Zana 19
Telefon: 512 143 779

6UDS Dance Studio

Szkoła tańca nowoczesnego, która rozwój artystyczny stawia na pierwszym miejscu. Szkoła z ogólnopolską renomą i instruktorami z międzynarodowymi sukcesami oferuje zajęcia z hip-hopu, new style, new age, jazzu, modern jazzu i baletu dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z dostosowaniem grup zaawansowania.

Posiadają również grupy reprezentacyjne, w których składzie znajdują się specjalnie wyselekcjonowani najlepszy tancerze z międzynarodowymi sukcesami na mistrzostwach świata i Europy. Studio w 2010 roku wzięło udział w telewizyjnej produkcji Mam Talent i dotarło do ścisłego finału. W 2013 roku zaprezentowali swoje umiejętności w 3 edycji programu Got To Dance.

UDS posiada dwie lokalizacje na Czechowie i osiedlu LSM, gdzie można korzystać nie tylko z zajęć tanecznych, ale i organizowanych przez szkołę pokazów, szkoleń i warsztatów. Studio organizuje również letnie i zimowe obozy taneczne.

UDS w Galerii Olimp
al. Spółdzielczości Pracy 36 B
tel. 500 66 19 44

UDS dzielnica LSM:
ul. Pana Balcera 6a
tel. +48 536 536 793

7NBDS New Boogie Down School

To kolejna propozycja szkół tańca nowoczesnego specjalizujących się w stylach STREET-DANCE: HIP-HOP, BREAKDANCE, POPPING, LOCKING, HOUSE, VOGUE. Ogólnopolskie studio tańca posiada siedzimy w Lublinie i Poznaniu, dzięki czemu na zajęciach i w warsztatach goszczą znani i wybitni tancerze z całej Polski.

Zajęcia w szkole odbywają się zarówno na poziomie otwartym – dla wszystkich chętnych, jak i na zamkniętym (grupy zaawansowane). W ofercie znalazły się grupy zarówno dla młodzieży i dorosłych, jak i dla dzieci w wieku 6-9 lat, 10-12 lat.

W 2012 roku tancerze NBDS dotarli do finału programu Mam Talent. New Boogie Down School to nie tylko lekcje tańca, ale i warsztaty, turnieje, koncerty oraz obozy taneczne STREET-DAMCE HOLIDAY. Kompleksowy taneczny rozwój gwarantowany.

Studio Tańca NBDS
Galeria GALA
Lublin, ul. Fabryczna 2
tel: 606 370 494

8Ladies Studio

Alternatywą dla tańców przeznaczonych na parkiet jest obecnie szturmujący arenę taneczną Pool Dance – taniec na rurze. Sposób nie tylko na taniec, ale i ćwiczenia kształtujące sylwetkę i rozwijające pewność siebie i siłę mięśni. W Lublinie możemy uczestniczyć w takich zajęciach w szkole Ladies Studio.

Zainteresowanym szkoła oferuje zajęcia, na których poznają pierwsze kroki w tańcu na rurze, oraz zajęcia podstawowe z zapoznaniem z techniką tańca, wzmocnieniem i przygotowaniem mięśni do ćwiczeń oraz podstawowe figury. Funkcjonuje również grupa średniozaawansowana, na której przoduje nauka bardziej skomplikowanych choreografii tanecznych Pool dance.

Studio oferuje także zajęcia fitness oraz Dojrzały fitness, dla osób starszych, ćwiczenia na kołach cyrkowych oraz Ladiesstretch – intensywne zajęcia rozciągające.

Lejdis Studio w Lublinie
ul. Zana 41
tel.: 48 505 260 016

 

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
4 lat temu

Jak dla mnie bardzo dobrze uczą w szkole tańca APT w Lublinie na Kiepury 5. Tą szkołę poleciła mi koleżanka a raczej zachęciła żebym z nią chodziła na kurs Salsy Kubańskiej. Na początku byłam specyficznie do tego nastawiona ale z lekcji na lekcję bardzo mi się podobało i zapisałyśmy się też na Bachatę.