Zwiedzanie najbliższego sąsiedztwa Lublina nigdy nie było tak łatwe, jak teraz. Dzięki nowemu informatorowi turystycznemu „Lublin i okolice” wydanemu przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin można z łatwością odkrywać atrakcje zlokalizowane na terenie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego (LOM).

Informator jest bezpłatny i dostępny dla każdego chętnego w Centrum Inspiracji Turystycznej w Lublinie, pozostałych informacjach turystycznych na terenie LOM i urzędach gmin.

Informator turystyczny „Lublin i okolice” zbiera informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych na terenie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego, czyli Lublina i 21 gmin otaczających miasto. Po raz pierwszy w ramach jednego wydawnictwa można dowiedzieć się więcej o walorach każdej z gmin wchodzących w skład LOM i zobaczyć, jak wiele jest ciekawych miejsc do odkrycia w promieniu 30 kilometrów od lubelskiego Starego Miasta.

W wydawnictwie nie zabrakło zarówno popularnych atrakcji takich jak Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (Gmina Kamionka), jak i mniej znanych, takich jak ruiny zamku w Zawieprzycach (Gmina Spiczyn) czy park w Nowym Krępcu (Gmina Mełgiew). Dzięki zawartym informacjom można dowiedzieć się więcej również o samym Lubelskim Obszarze Metropolitalnym, organizacjach turystycznych działających na jego terenie (LOT Metropolia Lublin, LOT Kraina Lessowych Wąwozów), a także o powstałym w zeszłym roku Stowarzyszeniu LOM.

Informator dedykowany jest turystom przybywającym do Lublina i otwartym na odkrywanie regionu, ale też mieszkańcom miasta, którzy chcieliby lepiej poznać jego okolice. Coś dla siebie w wydawnictwie znajdą m.in. fani aktywnego wypoczynku, rodziny podróżujące z dziećmi czy miłośnicy architektury sakralnej i historii.

– Podczas pracy nad tym wydawnictwem skupiliśmy się na ukazaniu różnorodności oferty turystycznej całego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego, czyli Lublina i sąsiadujących z nim gmin. Wielu pewnie zaskoczy, jak mnóstwo ciekawych miejsc kryje się w bliskim sąsiedztwie naszego miasta. Do większości z nich można dojechać w mniej niż 30 minut samochodem. Gorąco zachęcamy do odkrywania okolic Lublina z naszym nowym informatorem – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

Informator turystyczny „Lublin i okolice” można otrzymać bezpłatnie w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 w Lublinie, pozostałych informacjach turystycznych na terenie LOM i urzędach gmin.

Wydawcą informatora turystycznego „Lublin i okolice” jest Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin. Zadanie publiczne pn. „Informator o Lubelskim Obszarze Metropolitalnym” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fot. LOT Metropolia Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments