10-dniowy Sezon Lublin jest symbolicznym rozpoczęciem sezonu turystycznego. To wyjątkowa propozycja dla mieszkańców i turystów, którzy w okresie długiego weekendu majowego licznie odwiedzają nasze miasto.

Tegoroczny Sezon Lublin to ponad 270 wydarzeń o różnorodnym charakterze, poczynając od oprowadzań kuratorskich, spacerów z przewodnikami, wycieczek tematycznych aż po wydarzenia z zakresu sportu, rekreacji i turystyki miejskiej.

W tym roku blisko 50 proc. jego wydarzeń odnosi się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”. W programie Sezonu Lublin 2018 znalazły się wystawy, spacery historyczne, oprowadzania kuratorskie, wycieczki rowerowe, piesze i kajakowe, a także gry miejskie czy imprezy biegowe.

PROGRAM (WYBRANE PROPOZYCJE)

Z powrotem
Następny

Zwiedzanie

Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie miejsce przepełnione zabytkami, a jego mury są świadkami historii trzech wieków. W tegorocznej edycji Sezonu Lublin możliwe jest zwiedzanie na co dzień nie dostępnych dla mieszkańców Lublina miejsc (29 kwietnia).

Galeria Labirynt – oprowadzanie kuratorskie po wystawie edukacyjnej dla dzieci o nazwie „W tym cała sztuka”. Wydarzenie skierowane jest dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz dla ich rodziców (5 maja).

Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN” zaprasza do zwiedzania Izby Drukarstwa (27 kwietnia, 28 kwietnia, 4 maja), a także do obejrzenia wystawy „Lublin. Pamięć miejsca” poświęconej historii życia i zagłady społeczności lubelskich Żydów (27 kwietnia).

Zwiedzanie Trasy Podziemnej – blisko trzystumetrowa atrakcja turystyczno-edukacyjna, biegnąca pod Rynkiem i jego starymi kamienicami (27, 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja).

Muzeum Lubelskie – „600 lat fresków w kaplicy Trójcy Świętej, czyli zwiedzania jednej z najważniejszych atrakcji Lublina.

Muzeum na Majdanku – spacer tematyczny „Sztuka za drutami” odpowie na pytanie, czy za drutami obozu koncentracyjnego w ogóle mogła zaistnieć sztuka? (28 kwietnia)

Muzeum Wsi Lubelskiej – zwiedzanie wraz z przewodnikiem. Uczestnicy zapoznają się z najciekawszymi ekspozycjami lubelskiego skansenu, w tym sektora Miasteczko i jego najnowszymi ekspozycjami (od 27 kwietnia do 6 maja). Wędrówki po Muzeum Wsi Lubelskiej z motywem – dobry chłop i dobry dziedzic u zarania Polski Odrodzonej (29 kwietnia oraz 6 maja).

Perła-Browary Lubelskie S.A –  zapraszają do zwiedzania swoich Podziemi, miejsca gdzie dawniej warzono piwo podczas wydarzenia Perła lubelskiego przemysłu (30 kwietnia oraz 6 maja).

Zwiedzanie Portu Lotniczego LUBLIN – to niepowtarzalna okazja, aby poznać nie tylko elementy infrastruktury w strefie ogólnodostępnej, ale też i tej zastrzeżonej (27, 30 kwietnia oraz 1, 2 i 4 maja).

Z powrotem
Następny
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments