W sobotę (8 grudnia) o godzinie 17 odbędzie się premiera spektaklu „Arabela”. Przedstawienie zostało oparte na serialu sprzed 40 lat. Deski Teatru im. H. Ch. Andersena zmienią się w dwa równoległe światy.

Inspirowana kultowym czechosłowackim serialem z lat 70. XX wieku adaptacja teatralna przenosi zdarzenia znane z serialu w realia obecnej rzeczywistości. Bohaterami staje się dwójka dzieci Jasiek i Marzenka, którzy chodzą do klasy IIIc.

Pewnego dnia jamnik Pajda przynosi tacie Jaśka magiczny dzwoneczek, który znalazł w ogródku. Za jego namową przyzywa za pomocą dzwoneczka Czarodzieja Rumburaka, który obiecuje spełnić każde życzenie Majera.

Przedstawienie zostało oparte na dwóch światach: bajkowym i realnym, w których autorzy zdecydowali się wykorzystać dwa plany lalkowy i aktorski. – Przyznam, że jest to mój debiut, jeśli chodzi o wykorzystanie lalek na scenie, ale było to moje marzenie – mówi Igor Gorzkowski, reżyser spektaklu.

Kultowy serial zostanie przeniesiony na deski teatru, gdzie doświadczymy przeniesienia do świata bajki. Na scenie królować będzie magia, czarodzieje, królowie i księżniczki. Elementem budującym napięcie będzie czarodziejski pierścień.

Będzie możliwość również świętowania Rodzinnego Sylwestra w Andersenie, podczas którego jednym ze spektakli będzie właśnie „Arabela”. Sylwester rozpocznie się o godz. 17. Bilety będą do kupienia w cenie 70 zł za osobę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments