Jeszcze w październiku mamy okazję wybrać się na spektakl „Sobowtóry” teatru ITP. Potrójny pokaz szykuje się już w najbliższy weekend. Jest jeszcze możliwość otrzymania wejściówek.

Spektakl „Sobowtóry” to opowieść o wpływie świata wirtualnego na codzienność. Bohaterowie to zwykli ludzie, którzy w świecie wirtualnym stwarzają swoje drugie ja – ulepszone, poprawione, wyidealizowane. Te tzw. sobowtóry, początkowo żyjące według wskazań swoich twórców (stwórców), w pewnym momencie przejmują inicjatywę, by ostatecznie zaistnieć w świecie realnym.

Wśród bohaterów spotykamy m. in. samotną kobietę czekająca na idealnego „księcia z bajki”, przez co jest ciągle nieszczęśliwa, matkę, która więcej czasu spędza na oglądaniu mody w sieci niż na rozmowie z własnym dzieckiem, małżeństwo żyjące na odległość (on pracuje za granicą) i kontaktujące się ze sobą tylko wirtualnie, seksoholika udającego inna osobę niż jest i starającego się „poderwać” dziewczynę.

Ukazany jest także wpływ mediów na tworzenie sytuacji polityczno-społecznej (demonstranci przeszłości kontra liderzy jutra), ludzie, którzy nawiązawszy znajomość w internecie boją się spotkać w realu. Wizja ukazana w spektaklu jest bardzo bliska codzienności, w której żyjemy.

Spektakl wykonywany jest przez ITP. Teatr powstał w 2001 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Od początku kieruje nim jego założyciel – ks. Mariusz Lach SDB. Od 2001 r. swoje spektakle zagrali już ponad 400 razy.

Jeszcze możemy zarezerwować wejściówki na stronie https://itp.kul.lublin.pl/art_79100.html/. Spektakl będzie grany od piątku do niedzieli (11-13 października) o godz. 19 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

fot. Zbigniew Wójcik

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments