W niedzielę (27 grudnia) rozpoczęto szczepienia personelu medycznego. Od 15 stycznia ruszają zapisy dla pozostałych grup. Podpowiadamy, jak można to zrobić.

Przypominamy, że w miniony weekend do Polski trafiło 10 tysięcy szczepionek na COVID-19. W pierwszej turze do szpitali w województwie lubelskim trafiło 75 dawek szczepionki. W ciągu najbliższych dni między innymi SPSK nr 1 w Lublinie ma otrzymać kolejnych 150. Jako pierwszy szczepi się personel medyczny i pracownicy służby zdrowia, aptek i zawodów medycznych, bo to właśnie oni należą do tzw. grupy O.

W następnej kolejności dostęp do szczepionki będą mieli seniorzy, pracownicy DPS-ów, zakładów opiekuńczo-leczniczych czy też miejsc, w których przebywają osoby starsze. W tym okresie szczepić się będą również nauczyciele i służby mundurowe. Dopiero później ze szczepienia skorzystać będą mogli wszyscy pozostali.

Jak zapisać się na szczepienie?

Zarejestrować się na szczepienie można poprzez infolinię pod nr telefonu 989 lub u lekarza POZ. Można to zrobić również poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Następnie po zapisaniu, kwalifikacji na szczepienie będzie musiał dokonać lekarz. Kolejny etap to wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta. Po upływie 21 dni szczepienie należy powtórzyć bez konieczności ponownej rejestracji.

Szczepienia będą realizowane w szpitalach, u lekarzy POZ, szpitalach rezerwowych i u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę. Zgodnie z narodowym programem szczepień ochronnych, punkt szczepień uruchomiono w każdej gminie. W województwie lubelskim będzie ich ponad 400.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments