Rzeźba Sztukmistrza balansującego na linie nad ulicą Grodzką zostanie oświetlona przez skierowane na nią lampy ledowe kierunkowe. Za projekt i wykonanie instalacji odpowiada firma Fire-Volt. Prace mają zakończyć się do końca tego roku, a ich koszt zgodnie z podpisaną umową to ok. 25 tys. zł.

Sztukmistrz z Lublina to atrakcja turystyczna, która od blisko trzech lat niezmiennie cieszy mieszkańców Lublina oraz turystów. Rzeźba po raz pierwszy pojawiła się w Lublinie w ramach Carnavalu Sztukmistrzów w 2018. Jej autorem jest Jerzy Kędziora. Pierwotnie miała być tylko wypożyczona, ale bardzo szybko została stałą atrakcją Starego Miasta.

– Wykonanie podświetlenia rzeźby Sztukmistrza to inwestycja wymagająca uzyskania zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, uzgodnień między innymi z zakładem energetycznym i Zarządem Dróg i Mostów oraz na ostatnim etapie uzyskania pozwolenia na budowę – wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Procedura uzyskania pozwolenia od konserwatora zabytków na wykonanie oświetlenia zainstalowanego na obiekcie zabytkowym została już pozytywnie zakończona wydaniem prawomocnej decyzji. – Aktualnie, dokumentacja projektowa jest złożona do uzgodnienia z w ZDiM oraz w PGE. Skompletowanie całości dokumentacji jest z kolei warunkiem wystąpienia o pozwolenie na budowę – dodaje Boguta.

Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, możliwe będzie wykonanie instalacji oświetleniowej. W założeniu Sztukmistrz ma zostać podświetlony jeszcze w tym roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments