Na mapie kulinarnej Lublina pojawiło się nowe, unikalne miejsce spotkań stworzone wspólnie przez SKENDE i IKEA. To Szwedzki Stół – przestrzeń łącząca w sobie kawiarnie i profesjonalne studio kulinarne, gdzie każdy będzie mógł także zorganizować swoje prywatne lub biznesowe wydarzenie. Nie zabraknie warsztatów gotowania, spotkań z ciekawymi ludźmi oraz pysznego jedzenia. Lokal w piątek (27 września) otworzył swoje drzwi dla pierwszych gości. Chwilę przed otwarciem mogliśmy zajrzeć do środka i dowiedzieć się, co Szwedzki Stół przygotował dla swoich klientów.

W Szwedzkim Stole można się spotkać, zjeść śniadanie, lunch, odpocząć przy kubku gorącej kawy, wziąć udział w profesjonalnych warsztatach kulinarnych, ale także zorganizować swoje urodziny, czy przeprowadzić prezentację dla klienta lub kolegów z pracy. Przestrzeń kawiarni została zaaranżowana w skandynawskim stylu. Nie brakuje tu elementów drewnianych, wygodnych foteli oraz zieleni. Całość wyposażenia pochodzi ze sklepu IKEA. Projekt powstał we współpracy z lokalną Fundacją Rozwoju Designu LuCreate, z którą SKENDE współpracuje od początku swojego istnienia w Lublinie.

Centralną część zajmuje duży stół, który na co dzień będzie do dyspozycji gości lokalu. Stół, który łączy stanowi główną ideę lokalu, który ma być miejscem doświadczeń kulinarnych, przestrzeni cooworkingowej dla organizacji pozarządowych oraz miejscem spotkań. Podczas warsztatów kulinarnych ten stół zamieni się w roboczy blat, na którym wyodrębnionych zostanie 12 stanowisk przystosowanych do tego, aby przeprowadzić profesjonalne lekcje gotowania. Każdy będzie miał swoją płytę indukcyjną, niezbędny sprzęt, akcesoria kuchenne oraz produkty potrzebne do przygotowania dań. Na zapleczu znajduje się także 6 piekarników, które zostaną oddane do dyspozycji uczestników.

Zajęcia prowadzone będą przez prawdziwych pasjonatów gotowania, którzy zdradzą sekrety swojej kuchni. Oprócz praktycznych zajęć kulinarnych zaproszeni gości będą dzielili się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania, ekologicznego podejścia do przygotowywania posiłków i wcielania w życie zasad „zero waste” w kuchni, ale nie tylko. Już od października do końca roku, raz w miesiącu w Szwedzkim Stole gościła będzie Sara Ferreira, autorka bloga „Miss Ferreira”. Zajęcia z nią odbywały się będą bezpłatnie.

– Misją, która przyświecała nam podczas tworzenia tego miejsca była idea, aby integrować ludzi i dać im przestrzeń, gdzie spędzą czas razem i spotkają się przy wspólnym stole. Bez względu na to, czy jest to stół przy którym uczymy się gotować, ten przy którym jemy wspólnie posiłki, czy dyskutujemy nad firmowymi projektami i podejmujemy ważne biznesowe decyzje. Chcemy, aby każdy poczuł się tutaj jak u siebie – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Osobnym miejscem w lokalu jest wydzielana tzw. szklarnia. Przestrzeń, która została zaprojektowana z myślą o zamkniętych spotkaniach. Jest odpowiednio wyciszona, co pozwala ograniczyć dźwięk dochodzący z lokalu, w wyposażeniu ma sprzęt audio oraz rzutnik. Idealnie nadaje się do prowadzenia spotkań biznesowych, prezentacji, ale także organizacji spotkań ze znajomymi.

Szwedzki Stół zlokalizowany jest w centrum handlowym SKENDE, przy głównym wejściu od ulicy Kupieckiej. Lokal dostępny jest z pasażu, ale ma też osobne, zewnętrzne wejście. Czynny jest w godzinach funkcjonowania centrum, czyli od pon. do sob. w godz. Od 10:00 do 21:00 oraz w niedziele handlowe od 10:00 do 20:00. Imprezy zamknięte będą mogły odbywać się tu także w niedziele niehandlowe.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW W SZWEDZKIM STOLE (PAŹDZIERNIK)

11:00-13:00 4 października (piątek) Śniadanie po lubelsku – prowadzący Jarek Sak

17:00-19:00 11 października (piątek) Zdrowe lunchboxy – prowadząca Agata Kornacka

17:00-19:00 16 października (środa) Gotujemy z lodówkowych resztek – prowadzący Sara Ferreira

11:00-13:00 19 października (sobota) Pizza dla mamy i taty (warsztaty dla dzieci) – prowadzący Jarek Sak

16:00-18:00 29 października (wtorek) Od cuppingu do ulubionej filiżanki – prowadzący Piotr Kaczorowski.

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments