W czwartek (26 września) ruszyła kolejna edycja akcji „Woreczki zamiast mandatów”. To wspólna inicjatywa Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Straży Miejskiej.

Strażnicy Miejscy w trakcie patroli zamiast mandatów pouczą właścicieli psów o konieczności sprzątania po swoich pupilach i wręczają im specjalne pakiety woreczków. Na wyrozumiałość strażników można liczyć przez tydzień, po tym okresie funkcjonariusze powrócą do wypisywania mandatów.

– Takie akcje prewencyjno-edukacyjne są bardzo potrzebne i skuteczne. Każdego roku obserwujemy poprawę. Mieszkańcy mają coraz większą świadomość problemu i zagrożeń jakie wiążą się z niesprzątaniem po psach – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej

Mieszkańcy często mają wątpliwości, gdzie wyrzucić psie nieczystości. Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku, psie nieczystości możemy wrzucić do każdego publicznego kosza lub pojemnika na odpady zmieszane. Oczywiście powinny być zawinięte w woreczek. Na kosze na odpady przygotowane zostały naklejki informujące, że tu można wrzucić psie nieczystości.

– Woreczki zamiast mandatów” to jeden z elementów szerokiej kampanii „Miasto to też Twój dom-sprzątaj po swoim psie”. W jej ramach za pomocą wielu narzędzi namawiamy, motywujemy i mobilizujemy mieszkańców do odpowiedzialności za swoje zwierzęta i sprzątania po nich. W tym roku przygotowaliśmy tabliczki na trawniki, naklejki na kosze na śmieci, specjalne zestawy dla społeczników, chcących czynnie zaangażować się w pomoc i dystrybucję naszych materiałów – podkreśla  Blanka Rdest–Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublina.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments