Jak co roku, również tym razem na przełomie stycznia i lutego lubelskie uczelnie organizują zimową rekrutację na studia. Sprawdziliśmy, gdzie są wolne miejsca.

W przypadku UMCS do 15 lutego można składać wnioski o przyjęcie na studia magisterskie na kierunku gospodarka przestrzenna oraz studia inżynierskie na dwóch kierunkach: Fizyka techniczna oraz inżynieria nowoczesnych materiałów. Otwarta zostanie też rekrutacja na 19 kierunków studiów podyplomowych.

Uniwersytet Przyrodniczy prowadzi nabór na pięciu wydziałach. Jest to rekrutacja na studia magisterskie, znaczna ich część realizowana jest w trybie stacjonarnym. Wśród dostępnych kierunków znajdą się takie jak: rolnictwo, inżynieria środowiska, behawiorystyka zwierząt, zootechnika, architektura krajobrazu, zielarstwo i fitoprodukty, oraz wiele innych. Zapisy potrwają do 17 lutego.

Katolicki Uniwersytet Lubelski proponuje z kolei trzy kierunki studiów II stopnia. Dwa z nich realizowane będą w Lublinie: architektura krajobrazu i gospodarka przestrzenna, trzeci  inżynieria środowiska na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli. Rekrutacja potrwa do 20 lutego.

Równie ciekawą ofertę przedstawia Politechnika Lubelska, tutaj zapisy potrwają do końca stycznia. Studia podjąć można na 13 kierunkach, między innymi są to: architektura, mechatronika, transport, inżynieria środowiska, czy inżynieria produkcji.

Uniwersytet Medyczny w tym roku nie prowadzi zimowej rekrutacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments