W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Lublinie zmarł 82-letni mężczyzna z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim z szeregiem chorób współistniejących.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci pięciu innych osób w kraju. Jest to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby, jak podkreśla resort w komunikacie, miały choroby współistniejące.

Ministerstwo poinformowało też o 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 osób z woj. dolnośląskiego, 23 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju to 3266 (w ty 65 osób zmarło).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments