Troska o naszych bliskich jest niezwykle ważna. Niestety zdarzają się sytuacje, że nie możemy się z niej wywiązać, czy to z powodu pracy, odległości nas dzielącej, czy naszego stanu zdrowia.

Szczególnie w okolicach 1 listopada chcemy poświęcić czas i zająć się grobami bliskich. Z różnych przyczyn nie każdy ma taką możliwość, dlatego powstały firmy, które w naszym imieniu posprzątają grób i teren wokół niego, postawią świeże kwiaty, czy zapalą znicze. Przygotowaliśmy zestawienie lubelskich firm, które zajmują się opieką nad grobami.

Dbamy o groby

Firma oferuje usługi jednorazowe (70 zł) oraz pakiety: rocznicowy (trzy wizyty – 210 zł), świąteczny (trzy wizyty – 250 zł), półroczny (sześć wizyt – 400 zł) i roczny (dwanaście wizyt – 800 zł). Wszystkie usługi zapewniają mycie i sprzątanie nagrobka, wraz z pastowaniem i polerowaniem, uprzątnięcie terenu przyległego do grobu, odśnieżenie w okresie zimowym oraz zapalenie trzech małych zniczy. Dodatkowo całość jest dokumentowana fotograficznie i przesyłana drogą elektroniczną. Istnieje możliwość również dokupienia świeżych kwiatów lub wiązanki w cenie 30 zł, obsypania grobu żwirkiem lub kamyczkami od 30 zł lub dostawienie kolejnych zniczy w cenia 2-10 zł za sztukę. Usługa jest realizowana maksymalnie 3 dni od daty wpłynięcia przelewu lub w wyznaczonym terminie.

Kartas

Firma Kartas oferuje kilka pakietów opieki nad grobami. Każdy z pakietów zawiera uporządkowanie i umycie nagrobka, uprzątnięcie terenu przyległego do grobu, zapalenie znicza, odśnieżenie w okresie zimowym oraz dokumentację fotograficzną przesłaną e-mailem. Cena usługi uzależniona jest od rodzaju nagrobka. Przy jednorazowej wizycie na grobie pojedynczym – od 35 zł, grób rodzinny – od 50 zł, grób lastrykowy – od 50 zł. Przy umowie na 6 miesięcy naliczany jest rabat w wysokości 10 proc.

Istnieją również pakiety abonamentowe na min. 6 miesięcy. Ich cena waha się w zależności od rodzaju grobu oraz częstotliwości usługi. Grób pojedynczy: porządkowanie raz w miesiącu – 30 zł, dwa razy – 50 zł, w każdym tygodniu – 90 zł. Grób podwójny: porządkowanie raz w miesiącu – 45 zł, dwa razy – 70 zł, w każdym tygodniu – 120 zł.

W usługach dodatkowych jest m.in. woskowanie i polerowanie nagrobka w cenia od 20 zł, postawienie dekoracji grobu przed 1 listopada – od 25 zł, a także postawienie zniczy – od 5 zł do 20 zł wzwyż.

Memento

Uporządkowanie i umycie nagrobka, uprzątnięcie terenu przyległego do nagrobka, zapalenie znicza, odśnieżenie w okresie zimy, dokumentacja cyfrowa – to wszystko znajduje się w pakiecie oferowanym przez firmę Memento. Istnieje możliwość wykupienia usługi jednorazowo w cenie 50 zł za grób pojedynczy, 70 zł za grobowiec rodzinny. Istnieje również możliwość rozszerzenia zakresu prac o obsypanie żwirkiem lub grysem otoczenia grobu (30 zł), zamieszczenie nekrologów w gazetach, prace ogrodnicze lub rocznicowe zapalenie zniczy w cenach do uzgodnienia.

Biała Lilia

Firma oferuje jednorazową usługę w cenia od 95 zł oraz trzy pakiety: brązowy, który zawiera sprzątanie na rocznicę urodzin i śmierci, mycie i sprzątanie na 1 listopada oraz znicz przy każdej wizycie (300 zł); srebrny na święta: mycie i sprzątanie na Wielkanoc i Wszystkich Świętych, odśnieżanie na Boże Narodzenie oraz znicz przy każdej wizycie (320 zł); złoty obsługa całoroczna, czyli wszystkie usługi z pakietu srebrnego z dodatkowym sprzątaniem co miesiąc (900 zł). Możemy wykupić również pojedynczą usługę sprzątania – za grób pojedynczy zapłacimy 70 zł, grób podwójny – 90 zł, grobowiec – 110 zł. Za sprzątanie i mycie zapłacimy – 95 zł, 140 zł i 170 zł.

Wśród usług dodatkowych jest: odszukanie grobu (50 zł), sprzątanie po pogrzebie (50 zł) i renowacja liter (4 zł/litera).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments