Od niedawna w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie można już wykonać prywatnie test na koronawirusa. Sprawdziliśmy, ile osób zdecydowało się go wykonać do tej pory.

– Przeciwciała anty-SARS-COV-2 w klasie IgG wykonaliśmy u około 400 osób. Wykonują je osoby które podejrzewają, iż przeszły już zakażenie tym wirusem i miały objawy w różnym nasileniu. Przyjeżdżają osoby z terenu całego województwa oraz województw ościennych – wyjaśnia Barbara Pęksa, specjalista analityki klinicznej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. – Wykonujemy też badania zlecane przez szpitale dla swoich pracowników. Wymazów w kierunku wykrywania RNA wirusa w dalszym ciągu nie robimy – dodaje.

Przypominamy, że testy wykonywane w RCKiK w Lublinie sprawdzają i dają informację, czy ktoś nie przechorował bezobjawowo lub z niewielkimi objawami. Pacjent, który zdecyduje się na wykonanie testu, na wynik musi poczekać 3 dni od momentu pobrania materiału. Koszt jednego testu wynosi 100 zł.

Więcej o testach przeczytasz tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments