W czwartek (14 stycznia) o godzinie 18 na placu Łokietka ze zniczy zostanie stworzone serce, by upamiętnić tragicznie zmarłego dwa lata temu w Gdańsku prezydenta Pawła Adamowicza.

– 14 stycznia wyjdźmy na place naszych miast. Zapalmy światła, ustawiając je w kształt serca, podobnie jak dwa lata temu, niech symbolizują naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży – piszą organizatorzy na wydarzeniu w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że Paweł Admowicz zmarł w poniedziałek (14 stycznia). Dzień wcześniej, bo w niedzielę (13 stycznia) podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku prezydent został zaatakowany przez nożownika na scenie. Od razu rozpoczęto reanimację. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Prezydent trafił do szpitala z ranami serca, przepony i narządów wewnątrz jamy brzusznej. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Gdańsku.

W związku z epidemią koronawirusa znicze będzie można przynosić przez całą godzinę. Organizatorzy chcą w ten sposób uniknąć gromadzenia się osób.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments