Trwa akcja zimowego utrzymania miasta. W związku z opadami śniegu działania podjęto już we wtorek (12 stycznia) późnym wieczorem. Działania drogowców będą na bieżąco dostosowywane do warunków pogodowych.

Jak zapewnia miasto, sytuacja na drogach jest stabilna i opanowana. Ruch w godzinach porannego szczytu odbywał się bez większych zakłóceń. Od początku akcji uczestniczyło w niej 28 pługosolarek dużych oraz 12 ciągników i pługosolarek małych. Ponadto pracuje 7 brygad realizujących odśnieżanie ręczne. Koszt akcji od jej rozpoczęcia do dzisiaj (13 stycznia) do godzin porannych wyniósł blisko 132 tys. zł.

W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów:

– w zakresie dróg – tel. 81 466 57 59, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne),

– w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku),

– w zakresie miejsc parkingowych – tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku),

– w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

Zimowym utrzymaniem objęte są zarówno drogi, jak i tereny miejskie zlokalizowane poza pasem drogowym. W przypadku dróg miasto podzielone jest na siedem rejonów. Za każdy obszar odpowiada firma wyłoniona w przetargu, która zobowiązana jest do dysponowania odpowiednim sprzętem i niezbędnymi materiałami, a także do prowadzenia całodobowych dyżurów. To dzięki stałemu monitorowaniu miasta możliwe jest podjęcie szybkiej reakcji. Zapasy materiałów są uzupełniane na bieżąco podczas prowadzonych działań. Odśnieżane są drogi (publiczne, wojewódzkie, powiatowe i gminne) o łącznej długości około 679 km. Ponadto w stałym zimowym utrzymaniu pozostaje powierzchnia ponad 502 tys. m2 chodników, placów, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-jezdnych, schodów, przejść oraz kładek dla pieszych.

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Miasta Lublin

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments