Katarzyna Bujakiewicz, Kabaret Smile, Kabaret Ani Mru Mru czy Wojtek Cugowski – między innymi ci artyści włączą się w czwartek (14 stycznia) w akcję charytatywną dla Niny Słupskiej, 10-miesięcznej dziewczynki zmagającej się z SMA.

W czwartek (14 stycznia) o godzinie 14 na placu Litewskim, przy napisie I love Lublin artyści spotkają się z Niną, by wykonać wspólne zdjęcie. – Nasza córeczka Ninka potrzebuje najdroższego leku na świecie. Od tygodni apelujemy i zbieramy pieniądze na jej leczenie. Na liczniku zbiórki jest już pierwszy milion, ale potrzebujemy zebrać ich aż 9. Czas biegnie nieubłaganie, ale nie poddajemy się – wyjaśnia Tomasz Słupski, tata Niny.

Na czele lubelskiej Armii Niny stanęła Katarzyna Bujakiewicz, polska aktorka, która od blisko roku mieszka w Lublinie. W ubiegłym roku z jej pomocą udało się zebrać pieniądze na leczenie małego Aleksa, ale wtedy nie było pandemii, można było spotykać się i organizować wydarzenia wspierające akcję. Teraz, choć zadanie jest utrudnione nikt się nie poddaje i angażuje lubelskich artystów, którzy słyną z pomocy i akcji charytatywnych.

Na placu Litewskim zobaczymy między innymi Katarzynę Bujakiewicz, Kabaret Ani Mru-Mru: Marcina Wójcika i Waldemara Wilkołka, Kabaret Smile: Michała Kincela, Paweł Szwajgiera, Andrzeja Mierzejewskiego, Adama Dratha z zespołu Bajm, Agatę Pietras, Łukasza Jemiołę, Sarę Ferreirę, Piotra Tomalę (o ile nie wyjedzie do Warszawy), Wojciecha Cugowskiego, zawodników i zawodniczki AZS UMCS Lublin, MKS Lublin, Motor Lublin oraz wiceprezydent Beatę Stepaniuk-Kuśmierzak.

Fot. Archiwum rodzinne Niny Słupskiej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments