Od 9 lutego ul. Fabryczna nie będzie przejezdna. Wykonawca rozpocznie remont ulicy, który obejmuje rozbiórkę starego mostu na Czerniejówce. Objazdy zostaną skierowane ul. Wolską.

Tymczasowa organizacja ruchu zakłada, że autobusy komunikacji miejskiej pojadą ul. 1 Maja. Pojadą one od skrzyżowania z ul. Wolską w kierunku ronda.

Skrzyżowanie ul. Kunickiego, Wolska, 1 Maja i pl. Bychawski

Z pl. Bychawski dopuszczona będzie jazda na wprost, co oznacza, że tym pasem ruchu pojedziemy w ul. Wolską oraz skręcimy w prawo w ul. Kunickiego.

Z ul. 1 Maja zostanie otwarty również wlot na rondo Lubelskiego lipca ‘80. Wyjazd na skrzyżowanie z ul. Wolską, ul. Kunickiego i pl. Bychawskim będzie możliwy tylko z prawego skrajnego pasa ruchu. W prawo pojedziemy nim w pl. Bychawski, oraz w lewo w ul. Wolską. W tym wypadku nie pojedziemy na wprost w ul. Kunickiego

Z lewego pasa ruchu od ul Wolskiej będziemy mogli pojechać na wprost w pl. Bychawski oraz w lewo w ul. Kunickiego.

Skrzyżowanie ul. Fabryczna, Droga Męczenników Majdanka, ul. Wolska, ul. Łęczyńska

Na czas zamknięcia ul. Fabrycznej wlot z ul. Wolskiej będzie możliwy z pasa do jazdy prosto w ul Łęczyńską oraz z dwóch pasów do skrętu w prawo w ul. Droga Męczenników Majdanka.

Prawy skrajny pas z ul. Łęczyńskiej będzie służył tylko do jazdy w prawo. Będą mogli poruszać się nim wyłącznie mieszkańcy ul Kościelnej. Prosto pojadą tylko autobusy komunikacji miejskiej.

Z ul. Droga Męczenników Majdanka prawym pasem wjedziemy w ul. Łęczyńską, środkowy będzie prowadził w lewo w ul. Wolską, ale pojadą nim tylko autobusy. Skrajnie lewy pas będzie służył do jazdy w lewo i będzie ogólnodostępny dla ruchu.

Ul. Kościelna

Na odcinku przy parafii pw. św. Michała Archanioła, naprzeciwko Parku Bronowice, będą możliwe dojazdy do posesji z ul. Łęczyńskiej. Wyjazd będzie możliwy tylko w prawo w ul. Wolską.

Pawilony przy ul. Fabrycznej

Na wlocie ul. Fabrycznej od strony ronda zostanie ustawiony znak zakazu wjazdu z informacją, że nie dotyczy dojazdu do posesji. W ten sposób będą obsługiwane pawilony handlowe.

Ruch pieszy

Piesi będą mogli poruszać się po południowej stronie ul. Fabrycznej, czyli wzdłuż pawilonów znajdujących się na ulicy. Będzie również możliwe korzystanie z kładki nad rzeką pomiędzy ul. Wolską, a 1 Maja.

Prace związane z przebudową ronda Lubelskiego Lipca ‘80, które znajduje się przy Gali, ruszyły na początku listopada 2018 r. Realizacji inwestycji podjęło się konsorcjum, w którego skład wchodzi PRD Lubartów oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina. Zakończenie prac planowane było na koniec 2019 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments