Specjaliści od wzruszeń, bo tak określają siebie członkowie Lubelskiej Federacji Bardów wystąpią w czwartek (14 lutego) w Filharmonii Lubelskiej. Koncert z okazji walentynek rozpocznie się o godzinie 19.

Podczas wydarzenia usłyszymy piosenki o tematyce miłosnej. Nie zabraknie tych autorstwa Federacji, czy Leonarda Cohena w tłumaczeniach federatów, jak i Macieja Zembatego.

– Literatura śpiewana to tekst pisany z myślą wygłaszania go na żywo do ludzi. Ściśle mówiąc piosenka literacka, dlatego że my się tak bardzo poezją nie zajmujemy, tylko bardziej literaturą – wyjaśnia Jan Kondrak, wokalista.

Lubelska Federacja Bardów to grupa osób najsłynniejszej lubelskiej piwnicy artystycznej. W swojej twórczości czerpią wzorce z folkloru, Kresów i muzyki klasycznej.

– Dwa razy w roku zebranie kompletu publiczności świadczy o tym, że jest to kapela jak najbardziej mainstreemowa, ponieważ została na Lubelszczyźnie wylansowana – podkreśla Jan Kondrak.

Podczas walentynkowego koncertu Lubelska Federacja Bardów wystąpi w składzie: Katarzyna Wasilewska, Jolanta Sip, Marek Andrzejewski, Piotr Bogutyn, Tomasz Deutryk, Jan Kondrak, Krzysztof Nowak i Piotr Selim.

Bilety możecie nabyć w cenie 40 i 60 złotych na stronie Filharmonii Lubelskiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments