Najbliższy weekend minie pod znakiem miłości. Czekają nas walentynkowe spotkania i koncerty, a także wiele weekendowych akcji dla całych rodzin. Wybierzcie się na dni otwarte do schroniska dla zwierząt, na Festiwal Czekolady lub Karnawałową Potańcówkę w Teatrze Osterwy. Szczegółów dowiecie się z naszego weekendowego zestawienia.

Walentynki z Lubelską Federacją Bardów

„O miłości się nie mówi” – to tytuł koncertu walentynkowego Lubelskiej Federacji Bardów, w którym wziąć udział możecie w piątek (14 lutego) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Podczas koncertu usłyszycie federacyjną interpretację najpiękniejszych utworów o miłości. W obszernym repertuarze znajdziecie utwory Cohena, Stachury, Dylana, Brela i wielu innych światowych artystów. Początek koncertu o godzinie 19.

Dwa Sławy z nową płytą „Pokolenie X2″

Polski hip-hop w wykonaniu Dwa Sławy usłyszymy już w piątek (14 lutego) w Klubie Graffiti przy Al. Piłsudskiego 13. Duet wykona utwory z najnowszej płyty „Pokolenie X2”. Początek koncertu o godz. 20.

Po przejściu na swoje i wydaniu świetnej płyty „Coś przerywa”, która zebrała pozytywne recenzje krytyków i słuchaczy – Rado Radosny i Astek stworzyli kolejny album. Na krążku znalazły się takie utwory jak „Co ludzie powiedzą”, „Twister”, „Parasolki”, czy „Alfa Romeo”. Imprezę w Klubie Graffiti rozpocznie PIRO, młody artysta ze śląska, który w swojej karierze występował już z ReTo, Skipem i Brianem, Pikersem i Sariusem.

Icemania – Walentynkowe Laser Party

Wybierzcie się w piątek (14 lutego) do lubelskiej Icemanii. Z głośników popłyną walentynkowe przeboje. Zabawa potrwa od 19 do 21. Za wstęp zapłacicie 18 zł. W trakcie imprezy organizatorzy przewidzieli zabawy i konkursy oraz drobne upominki.

Walentynkowy Speed Dating w Vivo!Lublin

W sobotę (15 lutego) od godziny 17 w galerii handlowej Vivo!Lublin możecie wziąć udział w wydarzeniu specjalnie dla singli. Walentynkowy Speed Dating, bo o nim mowa, zostanie zorganizowany dla wszystkich, którzy chcą znaleźć swoją prawdziwą miłość. Tak zwane szybkie randki odbędą się w lokalu F-35 obok ICON Fitness, na poziomie +1 galerii.

Karnawałowa potańcówka w Teatrze Osterwy

W karnawałowej potańcówce z Czarnymi Lwami z Przedmieścia możecie wziąć udział w sobotę (15 lutego) w Teatrze Osterwy. Wieczór rozpocznie spektakl „Ludzie Inteligentni”. Spektakl opowiada historię przyjaźni szóstki bohaterów, którą szokuje wiadomość o rozstaniu dwojga z nich. Niespodziewany obrót zdarzeń pociąga za sobą falę nieporozumień. Rozstanie przyjaciół rodzi bowiem spekulacje i komentarze, te zaś popychają bohaterów do rozliczenia z własną przeszłością i teraźniejszością. Początek wydarzenia o godzinie 18.

Festiwal Czekolady w Lublinie

W weekend (15 i 16 lutego) o godz. 10 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym rozpocznie się Festiwal Czekolady Polska 2020, na którym zobaczymy czekoladowe pokazy mody. Odbędzie się też mistrzowski Konkurs Dekoracji Tortów, degustacje wyjątkowych czekolad i warsztaty kulinarne. Chętni będą też mogli oddać krew za słodkie upominki.

Została również przygotowana Strefa Czekoladowej Kultury dla dzieci, na której odbędą się aranżacje nawiązujące do bajek związanych z czekoladą, warsztaty dietetyczne na temat zdrowych słodyczy, warsztaty plastyczne z czekoladą i masą cukrową, pokazy i warsztaty tworzenia czekolad i pralin, Czeko Kino, malowanie muralu czekoladą oraz fabryka czekolady, w której dzieci będą mogły zrobić swoją tabliczkę.

Kino CSK

W niedzielę (16 lutego) o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur zobaczymy film pt. „Monos”. Bilety na seanse możecie nabyć w cenie 12 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny).

Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej. Tajemnicza „Organizacja” daje im rozkazy przez radio, przydziela krowę Shakirę, karabiny do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych.

XXIII Mistrzostwa Fryzjerstwa Lubelszczyzny

W niedzielę (16 lutego) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego będziemy mogli spotkać najlepszych fryzjerów z całej Polski. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIII Mistrzostw Fryzjerstwa Lubelszczyzny. Początek o godzinie 9:30.

Adepci fryzjerstwa w ciągu kilkunastu minut będą musieli stworzyć wyjątkową fryzurę, a to wszystko pod czujnym okiem jurorów. Będą mieli do wykonania stylizacje zarówno męskie jak i damskie, a wśród nich znajdzie się między innymi fryzura dzienna, klasyczna i wieczorowa.

Forma. Kolor. Kostium.

To tytuł wyjątkowej wystawy Zofii de Ines, której wernisaż odbędzie się w niedzielę (16 lutego) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Aranżację będą tworzyć szkice projektów zrealizowanych przez Zofie de Ines oraz projekcje multimedialne. Szeroki wachlarz stylów, którym posługuje się artystka to kostiumy współczesne oraz te, zawierające w swojej formie futurystyczne akcenty. Wydarzenie wpisuje się w IV edycję Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Początek wydarzenia o godzinie 18.

Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt

W niedzielę (16 lutego) od godziny 12:30 będziecie mogli wziąć udział w dniu otwartym lubelskiego Schroniska dla Zwierząt i w grze miejskiej zorganizowanej z tej okazji. Podczas niedzielnego wydarzenia poznacie życie zwierząt zarówno tych popularnych, jak i egzotycznych. W ramach Dnia Otwartego zorganizowana zostanie również gra miejska. Udział w grze i Dniu Otwartym jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments