Weekend w Lublinie będzie bardzo atrakcyjny. Na mieszkańców czekają przede wszystkim liczne atrakcje związane z Jarmarkiem Jagiellońskim, filmy pod gwiazdami, koncerty, salsoteka, dożynki dworskie i żużlowe emocje. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć w tym tygodniu.

Jarmark Jagielloński

Długo wyczekiwany Jarmark Jagielloński ponownie zagości w Lublinie. Od piątku (21 sierpnia) do niedzieli (23 sierpnia) będziecie mogli wziąć udział w koncertach, warsztatach, pokazach i Jarmarku Rzemieślniczym.

Pełen program znajdziecie tutaj

Pokazy fontanny na placu Litewskim

W piątek (21 sierpnia) oraz w sobotę (22 sierpnia) możecie zobaczyć wyjątkowe pokazy fontanny na placu Litewskim. Początek o godzinie 21. Wstęp bezpłatny.

Harmonogram na sierpień

Piątek (21 sierpnia) – Czarcia Łapa, Unia Narodów / podczas Jarmarku Jagiellońskiego

Sobota (22 sierpnia) – Czarcia Łapa, Sen o mieście / podczas Jarmarku Jagiellońskiego

Kiermasz na Szambelańskiej

Od piątku (21 sierpnia) do niedzieli (23 sierpnia) możecie wziąć również udział w cotygodniowym kiermaszu na ul. Szambelańskiej. Będziecie mogli kupić produkty regionalne, rękodzieło, a także oryginalne sery i piwa.

„Otwarte Miasto/Utajone Miasto”

W przestrzeni Ogrodu Saskiego, na Starym Mieście, Błoniach pod Zamkiem i placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie możecie zobaczyć oryginalne instalacje w ramach tegorocznej edycji wydarzenia.

Mapę instalacji znajdziecie tutaj

Koncert Mateusza Ziółko

W piątek (21 sierpnia) o godzinie 19 możecie wziąć udział w koncercie Mateusza Ziółko w Radiu Lublin. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Bezpłatne wejściówki możecie zdobyć na antenie radiostacji.

Mateusz Ziółko polski piosenkarz popowy, pianista i autor piosenek. Był członkiem składu koncertowych projektów Michael Jackson Symfonicznie, Freddie Mercury Symfonicznie czy Queen Story. Występował jako support przed organizowanymi w Polsce koncertami zagranicznych artystów, takich jak między innymi Amy Macdonald, Coolio czy John Miles.

Atrakcje w Ogrodzie Saskim

Liczne wydarzenia czekają na Was również w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. Wstęp jest bezpłatny.

Program:

Muzyka

Piątek (21 sierpnia), godz. 20:00 – Kirszenbaum
Sobota (22 sierpnia), godz. 20:00 – Standard Brass Band
Niedziela (23 sierpnia), godz. 19:00 – Bonito – salsoteka

Teatr:

Sobota (22 sierpnia), godz. 16:00 – Teatr Czytelni Dramatu: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i stołek

Kino Perła

Kino Perła zaprasza mieszkańców Lublina na bezpłatne pokazy filmowe. Początek o godzinie 21.

Repertuar

Piątek (21 sierpnia): Projekt Koliber (Cykl: Sex & Drugs & Rock’n’Roll)

Sobota (22 sierpnia): Ziarno prawdy (Cykl: A to Polska właśnie!)

Niedziela (23 sierpnia): Dziewczyna warta grzechu (Cykl: Świat się śmieje)

Magiczny Lublin

W sobotę (22 sierpnia) możecie wziąć udział również w grze miejskiej „Magiczny Lublin”. Biuro gry zlokalizowane będzie na placu Litewskim od godziny 13. Pierwsza z drużyn wystartuje o godzinie 14, a dekorację zwycięzców odbędzie się o godzinie 16. Z uwagi na pandemię w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział tylko 300 osób. Udział w grze jest bezpłatny.

Mecz Budowlanych Lublin

W sobotę (22 sierpnia) na boisku przy ul. Krasińskiego Edach Budowlani Lublin zmierzą się z RZKS Juvenia Kraków. Początek meczu o godzinie 14. Wydarzenie jest biletowane, a wejściówki dostaniecie przed meczem na stadionie w cenie 5 zł (bilet ulgowy od 12 do 18 roku życia) oraz 10 zł (bilet normalny). Dzieci do lat 12 wchodzą bezpłatnie

Mecz Motoru Lublin

Natomiast w niedzielę (23 sierpnia) na boisku na Rusałce Motor Lublin zmierzy się z Hutnik Kraków. Początek spotkania o godzinie 16. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Żużlowe emocje

Również w niedzielę (23 sierpnia) możecie wziąć udział w licznych, żużlowych strefach kibica. Zmagania Koziołków z Lublina na wyjazdowym spotkaniu z ROW Rybnik możecie zobaczyć między innymi w Tiffosi, klubie 30 czy Paragrafie 14. Początek meczu o godzinie 16:30.

Spotkanie Miłośników Rękodzieła

W niedzielę (23 sierpnia) o godzinie 13 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpoczną się Spotkania Miłośników Rękodzieła. Podczas warsztatów będziecie mogli samodzielnie wykonać liczne ręcznie robione gadżety. Wstęp na wydarzenie jest w cenie 3 zł (bilet ulgowy) oraz 6 zł (bilet normalny).

Dożynki Dworskie 

Dziękczynna msza św. z poświęceniem wieńca dożynkowego, barwny orszak oraz inscenizacja dożynek. To wszystko czeka nas w niedzielę (23 sierpnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej w ramach kolejnej edycji Dożynek Dworskich. Początek o godzinie 14.

Podczas dożynek będzie można poznać dawne tradycje związane z zakończeniem żniw, które były pielęgnowane przed wiekiem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14 od uroczystej mszy świętej w zabytkowym kościele z Matczyna. Tradycyjnie w loży kolatorskiej zasiądzie rodzina dziedzica, a w osi nawy staną żniwiarze z wieńcami dożynkowymi.

Bilety dostaniecie w cenie 18 zł (bilet normalny) oraz 9 zł (bilet ulgowy) w kasie Muzeum.

Brain Damage Gallery

W tym miejscu możecie zobaczyć ciekawą wystawę. „We’re Open” to wystawa podczas której widzowie mają możliwość zobaczyć kilkadziesiąt prac różnych artystów reprezentujących odmienne style i podejścia artystyczne. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, czy Zbiok Czajkowski. Wystawa czynna jest w piątek i sobotę od godziny 12 do 17.

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to nowa wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi”

„Jesteśmy ludźmi” to tytuł wystawy w Galerii Labirynt, na której możemy zobaczyć instalacje, obiekty, grafiki, a także fotografie przygotowane przez osoby z lubelskiego środowiska LGBT. Wystawę możecie zwiedzić w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

Wystawa klocków Lego

Jeszcze tylko przez 2 tygodnie w Skende Shopping Lublin możecie oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

 

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Warto również skorzystać z nowej przestrzeni rekreacyjnej Playa Marina (ul. Krężnicka 6). Na najmłodszych czekają tam dmuchane zjeżdżalnie, a na tych nieco starszych kajaki i żaglówki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments