Festiwale dla rodzin, plenerowe kino, a także koncerty i spektakle. Nadchodzący weekend w Lublinie będzie obfitował w liczne atrakcje dla dużych i małych odbiorców kultury. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (24 czerwca) do niedzieli (26 czerwca).

Playa Marina rozpoczyna sezon

Playa Marina rozpoczyna sezon w wielkim stylu. W piątek (24 czerwca) nad Zalewem Zemborzyckim wystąpi Gromee, Loona i Fun Factory. Plenerową imprezę poprowadzi Marek Sierocki. Start o godzinie 19:00.

Dodatkowo będzie można zobaczyć pokaz lasershow. Będzie to pokaz laserów przy muzyce. Bilety możecie nabyć na stronie ebilet.pl w cenie 79 zł (bilet normalny), 249 zł (bilet VIP) i 499 zł (bilet super VIP).

Kino Perła

Od piątku (24 czerwca) do niedzieli (26 czerwca) możecie wziąć udział w pokazach filmów w Kinie Perła. Pokazy startują o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (24 czerwca) – Hazardzista, reż: Paul Schrader, cykl: Make love, not war

Sobota (25 czerwca) – Żużel, reż: Dorota Kędzierzawska, cykl: A to Polska właśnie

Niedziela (26 czerwca) – Weselny toast, reż: Laurent Tirard, cykl: Świat się śmieje

Noc Świętojańska

W piątek (24 czerwca) w Muzeum Wsi Lubelskiej będziemy mogli wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych w ramach nocy św. Jana. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Na mieszkańców będą czekały stanowiska pokazowo–warsztatowe dotyczące zwyczajów i wierzeń związanych z wigilią św. Jana. Będzie można zapoznać się z tematyką medycyny ludowej. Nie zabraknie symboliki wody i ognia czy legend o cudownym kwiecie paproci. Ponadto będzie to także okazja do samodzielnego wicia wianka i nauki tradycyjnych sobótkowych pieśni.

O godzinie 19:00 będziemy mogli zobaczyć przedstawienie „Wigilia Św. Jana” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego z Hańska. Dodatkowo odbędzie się konkurs na poszukiwanie kwiatu paproci.

Bilety możecie nabyć w cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Ostatnie wejście do muzeum możliwe jest o godz. 19:00.

XI Europejski Piknik Rowerowy 

Mieszkańcy mogą wziąć udział w XI edycji Europejskiego Pikniku Rowerowego, który odbędzie się w Domu Nasutów pod Lublinem (Nasutów 98A). Przejazd rowerowy oraz piknik jest zaplanowany na sobotę (25 czerwca) i rozpocznie się o godzinie 10.00, na parkingu pod lubelską Galerią Olimp. Stamtąd uczestnicy wyruszą trasą liczącą około 15 kilometrów trasę, z Lublina do Nasutowa.
Piknik w Nasutowie trwać będzie od godziny 11.00 do około godz. 15.00. Udział jest bezpłatny.

Pokazy fontann

W piątek (24 czerwca) i w sobotę (25 czerwca) możemy zobaczyć kolejne pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Początek o godzinie 21:00. Wstęp jest wolny.

Harmonogram

Piątek (24 czerwca) – Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie

Sobota (25 czerwca) – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście

Festiwal Kulturalne Lato

W piątek (24 czerwca) o godzinie 15:00 na placu przy ul. Herberta 14 w Lublinie w dzielnicy Dziesiąta odbędzie się Festiwal Kulturalne Lato 2022. DdkbronowiceSHOW. Wydarzenie będzie familijnym festynem dla dużych i małych.

Oprócz familijnych tańców i zabaw integracyjnych, podczas kreatywnych warsztatów artystycznych będziecie tworzyli między innymi: magnesy na lodówki, breloczki do kluczy, ramki na zdjęcia, przypinki, wesołe pluszaki, kwiaty z krepiny oraz brokatowe tatuaże z henny.

Wieczorem odbędzie się koncert Łukasza Jemioły z zespołem. Będzie można usłyszeć, a przede wszystkim potańczyć do muzyki i największych przebojów wszech czasów. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Festiwal Kultury Rodzinnej

W sobotę (25 czerwca) i w niedzielę (26 czerwca) będziemy mogli wziąć udział w Festiwalu Kultury Rodzinnej. Atrakcje dla mieszkańców zarówno tych dużych, jak i małych zorganizowane zostaną w parku Ludowym w Lublinie. Początek o godzinie 9:00.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Szczegółowy program atrakcji znajdziecie tutaj

Koncert Lubelskiej Federacji Bardów

W niedzielę (26 czerwca) Lubelska Federacja Bardów wystąpi w parku Ludowym na Festiwalu Kultury Rodzinnej. Bezpłatny koncert rozpocznie się o godzinie 19.

Lubelska Federacja Bardów zaśpiewa dobrze znane lubelskiej publiczności utwory. Będzie Mniej niż zero, Wolność kocham i rozumiem, Przeżyj to sam.., a także ludowe piosenki- Kare konie, Ataman, Czemu nie przyszedłeś.

Ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie zespół postanowił wykonać kilka utworów w języku ukraińskim. Muzykom pomoże w tym specjalny gość z Charkowa – wybitny ukraiński bard Dymitr Maklakov.

Wieczór polsko-żydowski

W sobotę (25 czerwca) o godzinie 17:00 na placu Litewskim w Lublinie zorganizowany zostanie wieczór polsko-żydowski. Mieszkańcy mogą wziąć udział w koncercie zespołu Ahava, a także poznać opowieści o żydowskim Lublinie.

Wieczór polsko-żydowski odbędzie się przy lodziarni na parkiecie na placu Litewskim. O oprawę muzyczną na żywo zadba zespół Ahava z Hrubieszowa, który wykonuje muzykę żydowską.

Wstęp wolny.

Słoneczny Wrotków

W sobotę (18 czerwca) i w niedzielę (19 czerwca) możecie udać się nad Zalew Zemborzycki do Ośrodka Słoneczny Wrotków. Za bilet normalny (dorośli) będziemy musieli zapłacić 35 zł, za młodzieżowy (do 18 roku życia) 23 zł, a za bilet grupowy 16 zł. Dzieci do ukończenia 12 roku życia bilet mogą nabyć w cenie 12 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Lubelska Giełda Staroci

W niedzielę (26 czerwca) mieszkańcy będą mogli wziąć udział w kolejnej Lubelskiej Giełdzie Staroci. Kolekcjonerzy będą na was czekać od godziny 7:00 do 14:00 na placu Zamkowym i ul. Kowalskiej w Lublinie.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Mistrzostwa województwa lubelskiego we wspinaczce sportowej juniorów

W niedzielę (26 czerwca) w Centrum Wspinaczkowym Kotłownia zorganizowane zostaną Mistrzostwa Województwa Lubelskiego we wspinaczce sportowej juniorów. Zawody rozpoczną się o godzinie 9.

Zawody rozgrywane są w pięciu kategoriach i w osobnych klasyfikacjach dla kobiet i mężczyzn. Zobaczymy zmagania juniorów (16-17 lat), juniorów młodszych (14 i 15 lat), młodzików (12 i 13 lat), dzieci (10 i 11 lat), dzieci młodszych (8 i 9 lat), a także krasnali (6 i 7 lat).

Program

Godz. 8:00 – otwarcie biura zawodów,
Godz. 9:00 – 10:30– rywalizacja w kategorii Dzieci młodsze i krasnale
Godz. 11:00 – 12:30 – rywalizacja w kategorii Dzieci
Godz. 13:00 – 14:30 – rywalizacja w kategorii Młodzicy
Godz. 15:00 – 16:30 – rywalizacja w kategorii Juniorzy młodsi i Juniorzy
Godz. 17:00 – dekoracja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments