Koncerty, cyrkowe akrobacje i spektakle – w najbliższy weekend w Lublinie czeka nas wiele atrakcji. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Gwiezdne wojny w CSK

Od soboty (2 października) w Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć kosmiczną wystawę z pojazdami i statkami ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Kolekcja będzie liczyć ponad 30 eksponatów, własnoręcznie wykonanych modeli i postaci z Uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

W CSK będziecie mogli zobaczyć, między innymi gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer, pustynną Barka Jabby, wahadłowiec Kylo Rena, czy maszyny kroczące AT-AT. Nie zabraknie okazji, by stanąć twarzą w twarz z mistrzem Yodą, handlarzem Watto, Droidem bojowym B1 oraz astromechem R5-D4.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (1 października) o godzinie 18 w CSK.

Koncert Krzysztofa Cugowskiego

W piątek (1 października) w Radiu Lublin zagrają Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary. Mistrzowie, bo wokaliście na scenie towarzyszyć będą muzycy kultowych polskich zespołów takich jak Perfect, Budka Suflera, Bajm czy Chłopcy z Placu Broni. Początek wydarzenia o godzinie 19. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Fani rockowego grania mogli wygrać bezpłatne wejściówki na wydarzenie w licznych konkursach organizowanych na antenie Radia Lublin. Koncertu będzie można posłuchać na antenie rozgłośni, jak i na jej stronie internetowej oraz na fanpage’ach Krzysztofa Cugowskiego i Radia Lublin na Facebooku.

Cyrkulacje

Od piątku (1 października) do niedzieli (10 października) trwać będzie Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego Cyrkulacje 2021. Wydarzenie rozpocznie się od premiery Tribute – Fundacja Sztukmistrze (o godzinie 19 w CSK w piątek, 1 października).

Szczegóły dotyczące biletów i spektakli znajdziecie tutaj

Konfrontacje teatralne

W Centrum Kultury w Lublinie możecie wziąć udział w Konfrontacjach Teatralnych. Bilety na spektakle są dostępne na stronie Centrum Kultury i w kasie. Kasa CK jest czynna codziennie od godziny 12 do 18.

Repertuar

1 października (piątek)
godz. 19:00 – „Wygnaniec: 21 scen z życia Zygmunta Baumana” – spotkanie z Arturem Domosławskim. Prowadzenie: Janusz Opryński / Sala Widowiskowa / wstęp wolny

2 października (sobota)
godz. 18:00 – „Po prostu”, Instytut Sztuk Performatywnych w Warszawie / Sala Prób 4 Centrum Kultury / 20/30 zł
godz. 20:00 – „Czarny kwadrat. Sonata for keyboard and tape”, Teatr Poliż / koncert/spektakl / Sala Widowiskowa / 20/30 zł

Siema Żaki!

W piątek (1 października) ACKiM UMCS Chatka Żaka zaprasza na koncert „Siema Żaki”. Odbędzie się on na placu Litewskim przed napisem I Love Lublin. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Wydarzenie rozpocznie się od występu Poławiaczy Pereł. Następnie będziecie mogli wysłuchać koncertu Orkiestry Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów pod batutą kompozytora i jej założyciela Tomasza Momota. Orkiestra złożona jest ze studentów oraz uczniów lubelskich szkół. Orkiestra zaprezentuje różnorodny repertuar od muzyki rockowej aż do popularnych światowych przebojów. Wstęp wolny.

Program

Godz. 19:00 – Studenci i Poławiacze Pereł

Godz. 20:00 – Koncert Orkiestry Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów

Godz. 21:00 – impreza muzyczna Rockowej Sceny Akademickiego Radia Centrum

Pobiegną w piżamach

W sobotę (2 października) w Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się charytatywny bieg w piżamach. Biegacze wystartują o godzinie 11 i będą wspierać pacjentów z oddziałów onkologii w Lublinie. Biegaczom możecie kibicować na alejkach ogrodu.

Nightskating

W sobotę (2 października) mieszkańcy Lublina mogą wziąć udział w Nightskating, czyli w nocnym przejeździe ulicami miasta na rolkach. Wydarzenie będzie zakończeniem sezonu rolkarskiego w Lublinie. Początek o godzinie 18 przy sklepie Decatlon na Węglinie.

Ostatni w tym letnim sezonie Nightskating rozpocznie się o godzinie 18:00 warsztatami rolkarskimi. Będziecie mogli nauczyć się zarówno jazdy na rolkach od podstaw, jak i udoskonalić dotąd poznane techniki.

O godzinie 18:30 zobaczymy pokaz jazdy na rolkach w wykonaniu profesjonalistów, a o godzinie 18:45 zaprezentują się cheerleaderki drużyny siatkarskiej LUK Politechnika Lublin. O godzinie 19:00 wyruszymy w przejazd rolkarski ulicami Lublina. Przejazd będzie odbywał się pod nadzorem policji, która będzie kierowała ruchem. Udział jest bezpłatny.

Motor Lublin

W sobotę (2 października) o godzinie 17 na Arenie Lublin zagra piłkarski Motor. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Chojniczanka Chojnice. Bilety możecie nabyć w cenie 15 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny).

Wymiana roślin

W niedzielę (3 października) w Akademii Kreatywności przy ul. Zamojskiej w Lublinie będzie można wziąć udział w kolejnej wymianie roślin. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10 w Akademii Kreatywności.

Podczas wydarzenia pojawią się również wolontariusze Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt – Sekcja Krasnystaw, którzy będą zbierać pieniądze, sprzedawać roślinki, makramy i doniczki. Cały dochód trafi do puszki fundacji. Ale to nie wszystko, bo w Akademii będzie stworzone specjalne miejsce, w którym będziecie mogli zostawić jedzenie dla kotów i psów lub obroże, zabawki, podkłady higieniczne, legowiska, miski oraz żwirek.

Podczas wymiany będzie można zarówno wymieniać się roślinami, doniczkami i makaramami, a także je sprzedawać i oddawać za darmo. Wstęp bezpłatny.

Spotkanie z pisarką i Kasią Bujakiewicz

W niedzielę (3 października) w restauracji Za Kulisami odbędzie się spotkanie autorskie wokół książki „Saga Niewoli” z jej autorką Aldoną Wleklak. Fragmenty książki czytać będzie aktorka Katarzyna Bujakiewicz. Początek wydarzenia o godzinie 18:30.

Aldona Wleklak to PR manager, lokalna patriotka i magister historii UAM w Poznaniu. Do napisania „Sagi niewoli” zainspirowały ją rodzinne opowieści i losy pradziadków, którzy stali się pierwowzorem postaci Jakuba i Anny.

Wstęp bezpłatny.

Wykopki kartoflane

W niedzielę (3 października) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się „Wykopki kartoflane”. Na muzealnym polu obsadzonym ziemniakami przy zagrodzie z Żabna odbędą się pokazy kopania ziemniaków przy użyciu motyk i kopaczki konnej. W muzealnej karczmie będzie można nabyć tradycyjne potrawy z ziemniaków.

W programie znalazł się między innymi pokaz ręcznego kopania ziemniaków przy użyciu motyk, pokaz kopania ziemniaków kopaczką konną, wykład „Ekologiczna uprawa roli. Ekoedukacja dzieci i młodzieży w Muzeum Wsi Lubelskiej”, a także ludowe przyśpiewki o pracy, miłości i tematyce jesiennej w wykonaniu kapeli z Lublina.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments