Weekend w Lublinie zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Nocy Muzeów, zobaczyć zmagania lubelskich zawodników w rugby czy futbolu amerykańskim, a także pokazy fontann i piknik historyczny. Sprawdziliśmy, co się będzie działo od piątku (13 maja) do niedzieli (15 maja) w Lublinie.

Pokazy fontann

W piątek (13 maja) i w sobotę (14 maja) możemy zobaczyć pokazy fontann na placu Litewskim. Pierwszego dnia o godzinie 21:00 zobaczymy Wieniawski IMPRO i Wydarzenia Kulturalne, a drugiego Unię Narodów i Czarcią Łapę.

KODY

Przez cały weekend możecie wziąć udział w licznych wydarzeniach w ramach 14. edycji Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Na program tej edycji składa się kilkanaście koncertów, w tym siedem premier światowych, jedna premiera polska, warsztaty i wystawa partytur graficznych.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

KULturalia

W piątek (13 maja) i w sobotę (14 maja) możecie wziąć udział w KULturaliach. Pierwszego dnia na dziedzińcu KUL zaprezentuje się Ania Dąbrowska i Daria Zawiałow, a drugiego zaśpiewa zespół Ira i Piotr Cugowski. W oba dni koncerty rozpoczynają się o godzinie 19:00.

Bilety możecie nabyć na stronie ebilet.pl.

Zdrowie pod kontrolą

W sobotę (14 maja) w Vivo Lublin będziecie mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze i zbadać poziom glukozy we krwi, by zadbać o swoje serce w ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą”. Będą na Was czekać stanowiska dotyczące profilaktyki przeciwnowotworowej, nauki samobadania piersi czy rejestracja dawców szpiku. Nie zabraknie także “Szpitala Pluszowego Misia” dla dzieci oraz nauki pierwszej pomocy.

Wstęp wolny.

Scena w Budowie

Od piątku (13 maja) do niedzieli (15 maja) możecie wziąć udział w licznych atrakcjach w CSK w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie. Sprawdziliśmy co się będzie działo w nadchodzący weekend.

Program

Spektakl „Robot”, reż. Marek b. Chodaczyński, Unia Teatr Niemożliwy (Duża Kieszeń Sceny +1) – 13 maja, godz. 19:00, Bilety w cenie 40zł/30 zł

Warsztaty scenograficzne z Katarzyną Borkowską (Duża Kieszeń Sceny +1), 14 maja, godz. 17:00-21:00, 15 maja, 10:00-14:00, Warsztaty zamknięte (wyłącznie dla studentów biorących udział w wystawie „Narcyz”)

Wystawa studencka „Narcyz”, Wernisaż: 15 maja, godz. 17:00, Klub Muzyczny, Wystawa: 16 maja – 15 sierpnia, Przestrzenie otwarte CSK, Wstęp wolny

Gala Wręczenia Nagród „Złota Kieszeń” – 15 maja, 19:00

Spektakl plenerowy „Peregrinus, reż. Jerzy Zoń, Teatr KTO z Krakowa (plac Teatralny) – 15 maja, 20:30, Wstęp wolny

Noc Muzeów

Będą oprowadzania kuratorskie, zwiedzanie największych wystaw, a także stałych ekspozycji. Przed nami kolejna Noc Muzeów w Lublinie, podczas której każde z muzeów będzie można zwiedzić bezpłatnie. Sprawdziliśmy co oferują lubelskie instytucje.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Muzeum Wsi Lubelskiej

W czasie trwania Nocy Muzeów (14 maja), Muzeum Wsi Lubelskiej można zwiedzać wyłącznie w grupach zorganizowanych.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Muzeum przyjmuje zgłoszenia do piątku (13 maja), w godz. 8.00-14.00 pod nr tel. 81 533 85 13 (wewn. 21). Oprowadzanie poszczególnych grup będzie realizowane między godz. 18.00 a 21.00.

Pierwsza grupa rozpocznie zwiedzanie o godz. 18.00 (zbiórka przy recepcji Muzeum). Kolejne tury ruszają co 15 minut. Natomiast początek zwiedzania skansenu przez ostatnią w tym dniu grupę rozpocznie się o godz. 20.00.

Galeria Labirynt

W Noc Muzeów będzie można zobaczyć spektakl Ludomira Franczaka „Walden”. Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny, a zebrane środki wesprą działania pomocowe na rzecz Ukrainy. Aktualne wystawy będą czynne do północy.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00. Tytułowy Walden jest stawem w środku lasu, nad który 4 lipca 1845 roku wyniósł się Henry David Thoreau i gdzie mieszkał w samotności przez ponad dwa lata. W projekcie staje się on symbolem miejsca odosobnienia, a jednocześnie ucieczki od doskwierającej rzeczywistości. Miejscem, gdzie w spokoju można przemyśleć i przetestować nowy model życia.

Indywidualne zwiedzanie wystaw będzie możliwe od godziny 12:00 do 24:00.

EDACH Budowlani Lublin

W sobotę (14 maja) o godzinie 16:00 na boisku przy ul. Krasińskiego w Lublinie możemy kibicować EDACH Budowlanym Lublin. Nasi zawodnicy zmierzą się w ten dzień z drużyną Posnania Poznań.

Bilety na to spotkanie możecie nabyć przed wejściem na boisko w cenie 10 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy).

Weekend u Boboli

W sobotę (14 maja), w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie o godzinie 19:00 odbędzie się koncert Basi Pospieszalskiej „Śliczna jak Lilija”. Natomiast w niedzielę (15 maja) o godzinie 12 na placu przed kościołem rozpocznie ssię piknik rodzinny, na którym nie zabraknie atrakcji dla dzieci (dmuchańce, animacje i zabawy). W ten dzień o godzinie 15:00 będzie również koncert „Poznaj Stwora Głodomora”, a o godzinie 18:00 koncert Full Power Spirit.

Wstęp wolny.

Tytani Lublin

W niedzielę (13 maja) o godzinie 13:00 na stadionie lekkoatletycznym Tytani Lublin zagrają z drużyną Hammers Łaziska Górne. Bilety możecie nabyć w cenie 10 zł przy wejściu głównym na stadion. Dzieci do 13 roku życia wstęp mają bezpłatny.

Piknik historyczno-wojskowy

Pokazy broni, pokaz balonowy, a także występy artystyczne. To wszystko czeka na uczestników pikniku historyczno-wojskowego w niedzielę (15 maja) na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Początek o godzinie 12:00.

W pikniku udział wezmą grupy rekonstrukcyjne: Chorągiew Wojska Staropolskiego Ziemi Lubelskiej, SRH 51 pułku piechoty Strzelców Kresowych, Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody im 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich, Grupa Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości, Stowarzyszenie Historyczne Ćwieki ze Starościna. Oprócz grup rekonstrukcyjnych, swój udział potwierdziła 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga.

W części artystycznej wystąpi Orkiestra Dęta Gminy Głusk, Przedszkole Nr 48 w Lublinie, Zespół Pieśni i Tańca “Dąbrowica”, Szkoła Podstawowa Nr 57 w Lublinie, Zespół Pieśni i Tańca “Lublin” im. Wandy Kaniorowej, Zespół Pasjonatta, Chór Copernicus IX Liceum w Lublinie, Krzysztof Dadej i Orkiestra Wojskowa w Lublinie wraz z solistami.

Wstęp wolny. Piknik zakończy się około godziny 21:30.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments