Kino plenerowe, mecz lubelskiej drużyny Motoru Lublin czy oryginalne wystawy – to tylko niektóre z atrakcji w jakich możecie wziąć udział w rozpoczynający się weekend w Lublinie. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć od piątku (19 czerwca) do niedzieli (21 czerwca).

Otwarcie Kina Perły

W piątek (19 czerwca) będziecie mogli wziąć udział w pierwszych w tym sezonie seansach w plenerowym kinie Perły w Lublinie. Sense będą wyświetlane po zachodzie słońca, czyli około godziny 21. Pierwszy film zobaczymy już w piątek (19 czerwca).

Od kilku lat Kino Perła funkcjonuje w sezonie wakacyjnym od czerwca do sierpnia. Przez 12 tygodni, 5 dni w tygodniu, od środy do niedzieli wyświetlane są filmowe hity. Wzorem lat ubiegłych, wstęp na seanse jest bezpłatny.

Repertuar znajdziecie tutaj

Seanse w Kinie w Bramie

Kino w Bramie znajdujące się przy ul. Królewskiej w Lublinie w piątek (19 czerwca) rozpocznie 6 sezon kina plenerowego. Mimo epidemii koronawirusa filmy familijne, retro i historyczne będzie można zobaczyć pod chmurką. W piątek zobaczymy film retro, a w sobotę jeden z współczesnych hitów ostatnich lat. Wstęp wolny.

Repertuar znajdziecie tutaj

Nowości w kinie CSK

W weekend możecie również wybrać się do Kina CSK. Zobaczycie w nim nowy film pt. “Nasz czas”. W piątek i sobotę seans zaczyna się o godzinie 19, a w niedzielę o godz. 17. Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie pełnym niebezpiecznych zmian. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność. Bilety w cenie 15 zł (12 zł ulgowy).

Pierogowe love w Próba Cafe

W sobotę (20 czerwca) ponownie rusza Próba Cafe przy ul. Grodzkiej 5a, gdzie będzie można nie tylko dobrze zjeść, ale również uczestniczyć w m.in. kameralnych koncertach, spotkaniach poświęconych kulturze i literaturze oraz premierach wydawniczych. O program kulturalno-artystyczny w Próba Cafe zadbają Warsztaty Kultury. Próba Cafe/Pierogarnia Stolnica to miejsce dla smakoszy pierogów.

Podczas otwarcia, w godzinach od 16 do 17.30 Roman Krawczenko z Warsztatu Fotograficznego Warsztatów Kultury w Lublinie zrobi 5 osobom pamiątkowe zdjęcia w jednej z najstarszych technik fotograficznych – talbotypii. Uczestnicy sesji fotograficznej zostaną wyłonieni w konkursie, którego szczegóły znajdują się na facebooku Próba Cafe.

Performance w Galerii Labirynt

Filip Kijowski odwiedzi Lublin. Tancerz i choreograf przyjedzie do naszego miasta, by zaprezentować swój performance na wystawie Moniki Sosnowskiej „Fasada”. Rezultat zobaczymy w piątek (19 czerwca) o godz. 17 w Galerii Labirynt.

Relaks na tarasach Vivo! Lublin

W Vivo! Lublin ponownie został otworzony taras widokowy znajdujący się na dachu centrum handlowego. Do Waszej dyspozycji jest strefa wypoczynkowa, ławki, plac zabaw dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia, a także ścieżki z roślinnością na górnym poziomie.

Dzień otwarty Akademii Piłkarskiej

W sobotę (20 czerwca) na stadionie Motoru Lublin odbędzie się Dzień Otwarty połączony z Dniem Testów Akademii Piłkarskiej Motoru. Dzień Otwarty i Dzień Testów to niepowtarzalna okazja, by dołączyć do Akademii Piłkarskiej Motor Lublin, która z powodzeniem rywalizuje w ligach młodzieżowych oraz w zespole rezerw Motoru Lublin.

Program znajdziecie tutaj

Wyjątkowa wystawa w CSK

Od soboty (20 czerwca) w Centrum Spotkania Kultur możecie oglądać wyjątkową wystawę pod nazwą: Siła. Rzeźba. Masa. Prolog. Będzie ona czynna w godz. 12-18.

Prolog jest przeglądem prac ceramicznych wykonanych przez wykładowców Wydziału Artystycznego UMCS: dr hab. Alicję Kupiec, dr hab. Zbigniewa Stanucha, mgr Radosława Skórę oraz mgr Oliwię Beszczyńską. Każdy z artystów pracuje inaczej, wybiera różne materiały, czerpie z odmiennych źródeł inspiracji.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na piątek (19 czerwca) na godz. 17. Wystawa zostanie z nami do 10 lipca do godziny 18.

Rowerem przez Lubelszczyznę

W niedzielę (21 czerwca) możecie wziąć udział w Letniej Przejażdżce Rowerowej. Start rajdu o godzinie 10 z Mostu Kultury. Trasa przejazdu liczy około 42 kilometrów i wiedzie drogami o różnej nawierzchni. Tempo jazdy będzie jednak rekreacyjne. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział z opiekunem.

Kibicuj żużlowcom

Nad Zalewem Zemborzyckim w niedzielę (21 czerwca) o godzinie 15:30 rusza żużlowa strefa kibica. Będzie można w niej obejrzeć „na żywo” mecz Motoru Lublin z Moje Bermudy Stal Gorzów. Wjazd na strefę kosztuje 10 zł, a do wejściówki dostaniesz piwo gratis. Strefa zlokalizowana jest w namiocie na plaży przy molo (ul. Krężnicka 6).

Wystawa w IPN

W Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie (ul. Wodopojna 2) można oglądać wystawę rzeźb „Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga”. Prace te składają się na wystawę, przygotowaną przez IPN w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Prace będą dostępne dla zwiedzających do 10 lipca.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce wystawę może zwiedzać jednocześnie 5 osób. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 81 53 63 458.

Szklane negatywy

W Zaułku Hartwigów możecie oglądać bezpłatną wystawę szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4. Składają się one na kolekcję 2700 tajemniczych, szklanych negatywów, które odkryto w 2010 roku w kamienicy Rynek 4 podczas badań architektonicznych. Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości. Wystawa będzie dostępna do końca czerwca i możecie oglądać ją o wybranej przez siebie porze.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Wystawa Jarosława Luterackiego

Do 22 czerwca w Galerii Wirydarz możecie zobaczyć wyjątkowe prace Jarosława Luterackiego, malarza i rzeźbiarza, który studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) Prace możecie zobaczyć w niedzielę (od 13 do 16) oraz w sobotę (od 12 do 15). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa w Galerii Saskiej

Na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego możecie zobaczyć wyjątkowe plakaty Lecha Majewskiego. Wystawa będzie dostępna do 26 czerwca. Lech Majewski specjalizuje się w grafice wydawniczej i reklamowej, projektuje książki w Polsce i Niemczech, zajmuje się również tworzeniem ilustracji literatury dziecięcej. Najdłużej jednak jest związany z formą plakatu.

Spotkanie z historią

Warto zwiedzić Muzeum Historii Miasta Lublina, które znajduje się w Bramie Krakowskiej. Znajdziecie w nim wyjątkowe muzealne eksponaty związane z historią naszego miasta, jak obrazy, elementy strojów czy dawne monety. Dla tych, którzy wejdą na najwyższą kondygnację muzeum czeka niespodzianka – widok na przepiękną panoramę Lublina.

Bilety do Muzeum możecie nabyć w kasie przed wejściem w cenie 5,50 zł (bilet normalny) oraz 4,50 (bilet ulgowy). Wystawę możecie zwiedzić od 9 do 17 od piątku do niedzieli.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Aktualny cennik znajdziecie tutaj 

Spacery w skansenie

Warto wybrać się na spacer do lubelskiego skansenu, gdzie jest możliwość zwiedzania indywidualnego. Wejście do Muzeum jest możliwe przez budynek recepcji od al. Warszawskiej, natomiast wyjście bramą za muzealnym miasteczkiem na ul. Agronomiczną. Muzeum czynne jest w godzinach od 9 do 17.

Bilety wstępu otrzymacie w cenie 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny za okazaniem: „Karty Dużej Rodziny”, „Regionalnej Karty Dużej Rodziny” lub karty „Rodzina 3+”). Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

Relaks w Ogrodzie Botanicznym

Codziennie od godziny 11 do 17 możecie odwiedzić Ogród Botaniczny UMCS. Bilety możecie kupić w kasie przy wejściu w cenie 6 zł (bilet normalny), 3 zł (bilet ulgowy) oraz 15 zł (rodzinny do 5 osób. 2 osoby dorosłe + 2-3 dzieci – powyżej 5 lat lub 1 osoba dorosła + 3-4 dzieci – powyżej 5 lat).

A w regionie…

Druga Puławska Giełda Staroci

W niedzielę (21 czerwca) odbędzie się również druga edycja Giełdy w Puławach. Oprócz typowych tradycyjnych przedmiotów, jakie będziecie mogli na niej nabyć, organizatorzy przewidzieli oryginalną wystawę sprzętu wojskowego.

Fot. Zdjęcie archiwalne/ Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments