Pierwszy kwietniowy weekend w Lublinie upłynie pod znakiem licznych wydarzeń kulturalnych. Będzie można wziąć udział między innymi w koncertach, sportowych imprezach i targach ślubnych. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (1 kwietnia) do niedzieli (3 kwietnia).

Festiwal Filmowy Watch Docs

Przed nami 20. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Od czwartku (31 marca) do niedzieli (3 kwietnia) w Galerii Labirynt zobaczyć będziemy mogli liczne filmy krótkometrażowe, długometrażowe i wziąć udział w spotkaniach.

Wstęp bezpłatny.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj 

Tradycyjne Pieśni Ukrainy

W piątek (1 kwietnia) w Bazylice oo. Dominikanów będziemy mogli wysłuchać koncertu tradycyjnych pieśni ukraińskich w wykonaniu zespołu Dziczka oraz duetu Maniucha i Ksawery. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Na program koncertu „Pieśni Wielkopostne” zespołu Dziczka składają się pieśni o religijnym charakterze (tzw. psalmy), zaczerpnięte z nagrań́ autentycznych wykonawców z obszaru Połtawy, Zachodniego Polesia, a także Północnego Podlasia (częściowo w granicach współczesnej Polski), a także nabożne kantyki św. Dymitra z Rostowa – największego klasyka ukraińskiej literatury religijnej z przełomu XVII i XVIII wieku, urodzonego na Kijowszczyźnie.

Wstęp wolny.

Zemsta Nietoperza

„Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Po pierwszym wystawieniu zdobyła wszechświatową sławę i do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych. Spektakl w tłumaczeniu Juliana Tuwima wyreżyserował Artur Barciś.

Spektakl zobaczymy w sobotę (2 kwietnia) o godzinie 18 i w niedzielę (3 kwietnia) o godzinie 17. Bilety można nabyć w cenie od 80 do 100 zł w kasie teatru bądź na stronie internetowej.

Targi ślubne

W niedzielę (3 kwietnia) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie można zapoznać się z ofertą ślubną i weselną w ramach Targów Ślubnych. Wystawcy czekać będą na was od godziny 11 do 16.

Będziecie mogli zapoznać się z ofertą sukni ślubnych, garniturów, fotografów i kamerzystów, stylistów, fryzjerów, gastronomów i barmanów. Nie zabraknie też oferty domów weselnych i ślubnej biżuterii.

Wstęp wolny.

Yellow & Blue

W piątek (1 kwietnia) w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 7 w Lublinie można będzie zobaczyć wystawę Yellow & Blue. Na wystawie zobaczymy prace ukraińskich ilustratorów. Prace artystów można oglądać od godziny 9 do 17.

Wśród plakatów, które od kwietnia będziemy mogli podziwiać w holu Warsztatów Kultury, są m.in. Współczesny Kijów, Osiedla, Metro, Ukraińskie nalewki, Krym. Najdłuższa trasa trolejbusowa, Rękodzieła, Barszcz, Turystyczny Lwów, Zamki wołyńskie, Modernizm radziecki, Współczesna muzyka ukraińska, Bandura czy Pszczelarstwo.

Wstęp wolny.

Arena Gier

W sobotę (2 kwietnia) i w niedzielę (3 kwietnia) na Arenie Lublin możecie wziąć udział w Arenie Gier V. Arena Gier V, to konwent gier bez prądu, czyli planszówek i RPG. Początek wydarzenia o godzinie 11.

Na wydarzeniu dostępni będą specjaliści, którzy pomogą dobrać odpowiednie gry do poziomu zaawansowania, a także zainteresowań. Wytłumaczą oni również ich zasady. Wydarzenie trwać będzie do godziny 18.

Pierwszy mecz Tytanów Lublin

Tytani Lublin powracają na stadion lekkoatletyczny. Swój pierwszy w tym sezonie mecz rozegrają w sobotę (2 kwietnia) o godzinie 16:00. Przeciwnikiem biało-zielonych będzie drużyna Hammers Łaziska Górne.

Bilety na mecz możecie nabyć w cenie 10 zł w kasie przed wejściem na stadion lekkoatletyczny. Dzieci do 13 roku życia na mecz mają wstęp darmowy.

Wystawa rysunków Tima Daltona

Przez cały weekend w Centrum Spotkania Kultur możemy zobaczyć wystawę Tima Daltona: Instalacja rysunków: Pinakoteka. Wystawa czynna jest w piątek od godziny 10 do 18, a w sobotę i niedzielę od godziny 12 do 18.

Rysunki są sposobem na przemówienie najprostszymi dostępnymi środkami do indywidualnego widza, który natknie się na nie po raz pierwszy. Artysta tworzy obrazy zaczerpnięte z fragmentów mitologii i źródeł poetyckich.

Wystawa w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym w Lublinie można zwiedzać wystawę Tamara Łempicka – kobieta w podróży. Wystawę można zwiedzać przez cały weekend od godziny 9 do 17. Bilety na wystawę możecie nabyć w kasie muzeum.

Tamara Łempicka, nazywana baronową z pędzlem, wykreowała wizerunek nowoczesnej i niezależnej kobiety sukcesu, dzięki któremu stała się ikoną swoich czasów, a jej nazwisko stało się rozpoznawalne zarówno na Starym Kontynencie, jak i w krajach obu Ameryk.

Obywatele Ukrainy wystawę mogą zwiedzić bezpłatnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments