Kwiecień to dobry czas nie tylko na spacery i wiosenne porządki. Warto również wybrać się do kina. Ten miesiąc w Centrum Kultury w Lublinie przyniesie widzom filmowy powiew świeżości, nie zabraknie też uznanych klasyków.

W kwietniu na ekran Kina CK powraca produkcja, która swoją premierę miała na festiwalu w Gdyni, gdzie zdobyła główną nagrodę w kategorii filmów mikrobudżetowych. „Piosenki o miłości” są popisem reżyserskim, aktorskim i muzycznym. To prosta historia o rodzącym się uczuciu młodych ludzi z dwóch różnych światów, okraszona nastrojowym wokalem debiutującej na srebrnym ekranie Justyny Święs, wokalistki zespołu The Dumplings.

Relacjom międzyludzkim i miłości poświęcona jest również animacja Jonasa Pohera Rasmussena. „Przeżyć” to seria wywiadów z Animem, który aby móc wieść szczęśliwe życie z ukochaną osobą, musi zmierzyć się z przeżytymi traumatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa.

Uczuciom przyglądał się również Ryūsuke Hamaguchi i to z sukcesem. „Drive my car” został nagrodzony Oscarem w kategorii: Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Główny bohater szuka sposobu aby poradzić sobie ze smutkiem po stracie ukochanej żony. Nie jest jednak wolny od wątpliwości.

Benshi w tym miesiącu będzie zarówno bawić jak i skłaniać do refleksji. W cyklu „Komicy” zobaczymy cztery filmy, a wśród nich „I tak cię kocham” oraz „Króla dowcipu”. Bohaterowie tych produkcji posiadają więcej, niż jedną twarz i potrafią zaskoczyć — niekiedy w spektakularny sposób.

Z kolei LFF cały rok: Zbuntowani dziadkowie to blok, w którym będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania, czy starość definitywnie musi ograniczać nasze potrzeby i emocje? Czy musimy stawać się szacownymi emerytami, bo tego wymaga od nas społeczeństwo?

Bilety do nabycia w kasie CK, a także na stronie internetowej instytucji.

Repertuar

Piątek (1 kwietnia), godz. 18:00 – Przeżyć

Piątek (1 kwietnia), godz. 19:45 – Piosenki o miłości

Niedziela (3 kwietnia), godz. 17:00 – Drive my car

Czwartek (7 kwietnia), godz. 18:00 – I tak cię kocham

Środa (13 kwietnia), godz. 18:00 – Zbuntowani dziadkowie

Czwartek (14 kwietnia), godz. 18:00 – Król dowcipu

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments