Niewątpliwie najbliższy weekend upłynie nam pod znakiem kuglarzy i cyrkowców prezentujących swoje umiejętności na ulicach Lublina. Nie zabraknie również atrakcji dla osób pragnących rozrywki innego typu. Klimatyczna salsa na Moście Kultury oraz filmowe pokazy. Na to wszystko możemy liczyć w ciągu najbliższych dni.

Carnaval Sztukmistrzów

Trwa najbardziej kolorowa impreza w Lublinie. Do niedzieli czeka nas wiele żonglerskich, akrobatycznych i muzycznych popisów artystów z całego świata.

Program Carnavalu

Urban Highline Festival

Zapierające dech akrobacje i spora dawka adrenaliny – w Lublinie trwa Urban Highline Festival, który towarzyszy Carnavalowi Sztukmistrzów. Highlinerów szukajcie na linach rozpostartych przy Trybunale, Wieży Trynitarskiej, Bramie Krakowskiej, na Placu Teatralnym i przy wieżowcach na ul. Wieniawskiej.

Centralny Plac Zabaw

W sobotę (27 lipca) w Centrum Kultury ruszają atrakcje dla najmłodszych. Po raz pierwszy CK odpali Śrubę akustyczną z wierszami Piotra Grzegorza Gorczycy. Usłyszymy 3 wiersze artysty. W sobotni wieczór sceną muzyczną Wirydarzu CK zawładnie BOKKA. Niedzielny wieczór minie pod znakiem zespołu Czuła Obserwacja, który w ramach Muzycznych Ingerencji zilustruje na żywo filmy z początków kina.

Salsoteka na Moście Kultury

Salsę, bachatę oraz kizombę będziecie mogli zatańczyć w niedzielę (28 lipca) na Moście Kultury. Fiesta Caliente, bo pod takim hasłem odbędzie się ta potańcówka, rozpocznie się o godzinie 20. Podczas wydarzenia organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. Od godziny 21 możecie wziąć udział w nauce salsy, którą poprowadzą dla was Konrad i Monika Dąbscy. Następnie liczne animacje przygotowali instruktorzy ze szkoły Casa de la Danza. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Festiwal Dwa Brzegi

Wydarzenie rusza już w sobotę (27 lipca). W Kazimierzu Dolnym i Janowcu będziemy mieli okazję obejrzeć wiele filmowych klasyków i nowości. Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin. Tegoroczny program muzyczny to przede wszystkim koncerty w Klubie Festiwalowym Perła.

Botaniczna Piątka – edycja letnia

Botaniczna Piątka powraca do Lublina. Jej letnia edycja odbędzie się w sobotę (27 lipca) w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Początek wydarzenia o godzinie 10. Pobiegną nie tylko dorośli, ale i dzieci oraz osoby z kijkami Nordic Walking. Ideą tego wydarzenia jest pokonanie dystansu o długości 5 kilometrów po terenie ogrodu.

Lubelska Liga Gier miejskich – pierwsza edycja

Już w najbliższą sobotę (27 lipca) rusza Lubelska Liga Gier Miejskich, czyli cykl tematycznych gier miejskich organizowanych na terenie miasta Lublin. W tym roku odbędzie się I edycja cyklu. Pierwsza gra startuje w sobotę o godzinie 15 z błoni pod Zamkiem w Lublinie. Wszystkie pytania jakie usłyszą uczestnicy, będą nawiązywać do odbywającego się w tym czasie Carnavalu Sztukmistrzów.

Fontanna multimedialna na placu Litewskim

W najbliższy weekend zapraszamy na plac Litewski, gdzie w cyrkowej atmosferze Carnavalu Sztukmistrzów będziemy mogli obejrzeć pokazy na fontannie multimedialnej. W piątek (26 lipca) zobaczymy spektakl „Unia Narodów” i „Sen o mieście”. W sobotę obejrzymy „Unię Narodów” oraz „Anioły Lubelskie”, a w niedzielę pokaz „Unia Narodów” i „Historia Placu Litewskiego na Wesoło”. Pokazy rozpoczynają się o godz. 21.30.

Kino Perła

Lipcowe kino pod chmurką zaprasza w ten weekend na klimatyczne seanse na wygodnych leżakach. W piątek (26 lipca) zobaczymy „Red” z cyklu: A więc wojna!, w sobotę na ekranach obejrzymy „Do widzenia, do jutra” z cyklu: A to Polska właśnie!. Niedziela upłynie pod znakiem filmu „Co robimy w ukryciu” z cyklu: Świat się śmieje. Seanse odbywają się od środy do niedzieli po zachodzie słońca.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments