Przed nami pyszny weekend w Lublinie. Największą atrakcją będzie niewątpliwie Europejski Festiwal Smaku, jednak to nie wszystko co będzie się działo w Lublinie. Czeka nas jeszcze Festiwal Kolorów i pokazy fontanny multimedialnej na placu Litewskim. Sprawdźcie, na co warto się wybrać od piątku (10 września) do niedzieli (12 września).

Europejski Festiwal Smaku

Do niedzieli (12 września) trwa w Lublinie Europejski Festiwal Smaku. Podczas imprezy czekają na Was stoiska z wykwintnym jedzeniem, koncerty, wystawy, pokazy kulinarne, jak i konkursy oraz jarmarki.

Pełen program znajdziecie tutaj

Fotografie z Czarnobyla

W piątek (10 września) o godz. 13 w Galerii Centrum Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 36C 20-618 Lublin) odbędzie się wernisaż wystawy „Czarnobylskie doświadczenie”. Wystawa fotografii Magdaleny Jung zabiera nas w podróż po Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, po obszarze byłej elektrowni atomowej i jej okolicach, po opuszczonym, odzyskiwanym teraz przez naturę, a niegdyś wzorcowym mieście Prypeć i po maleńkiej wsi Krasne. A wgląd, jaki w te miejsca daje nam owa wyprawa, jest unikatowy. Wystawa przygotowana we współpracy z Lubelską Szkołą Fotografii. Można ją zwiedzać w dni powszednie w godz. 7-20, a w weekendy w godz. 7-15.

Wystawa w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym w Lublinie możemy zobaczyć wystawę “Język koloru”. Wystawa obejmuje szeroki wybór dzieł czołowych twórców prezentujących różne kierunki artystyczne XX i początku XXI wieku. Wystawę znajdziecie w Galerii Wystaw Czasowych. Bilety możecie nabyć w kasie Muzeum Narodowego. Wystawę możecie zwiedzić od piątku (10 września) do niedzieli (12 września).

Pokazy fontanny

W weekend odbędą się też pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Możecie zobaczyć między innymi nowy pokaz „Wieniawski IMPRO” i „Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego”. Początek o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Harmonogram

10 września (piątek)– Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście;

11 września (sobota) – Wieniawski IMPRO, Unia Narodów

Chatka Blues Festival

Już po raz 11. amatorzy i ci najbardziej wymagający słuchacze bluesa będą mogli wziąć udział w wydarzeniu pod nazwą Chatka Blues Festival. Na scenie Chatki Żaka wystąpi Paweł Szymański, Smooth Gentlemen i argentyńska gitarzystka – Vanesa Harbek z zespołem.

Koncerty poprowadzi lubelski muzyk – Marcin Kruk. Bilety możecie nabyć na stronie ebilet.pl.

Chatka Blues Festival – program

Festyn dzielnicy Węglin Południowy

W sobotę (11 września) warto zajrzeć w okolice Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie, gdzie odbędzie się Festyn dzielnicy Węglin Południowy. Będzie to okazja do integracji mieszkańców  i doskonały sposób na świetną zabawę. Wśród atrakcji znajdą się animacje i zabawy dla najmłodszych, konkursy, dmuchańce, miasteczko sportowe, malowanie twarzy, warsztaty i pokazy. Początek o godzinie 14. O godzinie 18 mieszkańcy będą mogli zobaczyć pokaz filmu Volta. Wstęp wolny.

Narodowy Dzień Sportu w Lublinie

W sobotę (11 września) w Lublinie będzie można uczestniczyć w licznych wydarzeniach, które odbędą się w ramach Narodowego Dnia Sportu. Zapisać się na wydarzenia możecie na stronie narodowydziensportu.pl. Udział jest bezpłatny. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Program

Stadion Lekkoatletyczny w Lublinie, godz. 12:00 – 14:00 – Trening z Mistrzem: bieganie

Basen Aqua Lublin, godz. 11:00 – 13:00 – Trening z Mistrzem: pływanie

Orlik Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie, godz. 12:00 – 16:00 – Turniej piłkarski

Festiwal Kolorów

W niedzielę (12 września) w Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie odbędzie się Festiwal Kolorów. Od godziny 15 do 20 co pół godziny zorganizowane będą wybuchy kolorowych proszków.

Podczas wydarzenia dostępna będzie strefa foodtrucków, w której zjecie między innymi frytki, burgery i słodkości. Gościem wydarzenia będą artyści, których możecie wybrać w ankiecie na Facebooku. Dodatkowo będziecie mogli zgarnąć ogromne balony, darmowe słodycze i kolorowe okulary. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami i koncertów. Gościem tegorocznej edycji będzie Karthky. Wstęp wolny.

Zadbaj o zdrowie

W sobotę (11 września) w  Światowy Dzień Pierwszej Pomocy od godz. 10.00 do 15.00 na placu Zamkowym w Lublinie odbędzie się piknik prozdrowotny “Zadbaj o zdrowie” połączony z akcją szczepień przeciw COVID-19.

Program pikniku jest tak zróżnicowany, aby osoby w każdym wieku mogły skorzystać z pomocy i wiedzy specjalistów w wielu dziedzinach medycyny, a także zaszczepić się przeciw COVID-19 (dzieci od 12 r. ż. i dorośli) oraz honorowo oddać krew.

Na placu Zamkowym w Lublinie zostanie zorganizowane „miasteczko profilaktyczne”, gdzie do dyspozycji mieszkańców będą bezpłatne, różnorodne badania profilaktyczne, konsultacje lekarskie, dietetyczne i fizjoterapeutyczne.

Lublin Jam Improv

W niedzielę (12 września) w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbędzie się Lublin Jam Improv. Początek o godzinie 19. Do 9 edycji organizatorzy zaprosili artystów lubelskich scen impro, jak i muzyków. W konwencji jemu z udziałem gości poznacie świat improwizacji, którego zarówno artysta, jak i widz może stać się częścią.

Bilety na spektakl możecie nabyć w cenie 25, 20 i 15 zł w kasie teatru. Wejściówki można zarezerwować wyłącznie telefonicznie w Dziale Komunikacji i Rozwoju Publiczności pod numerem telefonu: 81 532 44 36, lub w kasie teatru pod numerem telefonu: 81 532 42 46.

Biegiem po wózek

W sobotę (11 września) nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się bieg „Biegiem po wózek”. To charytatywne wydarzenie, podczas którego zbierane będą fundusze na zakup wózków biegowych, a także sprzętu rehabilitacyjnego i artykułów codziennego użytku.

Oprócz biegów będzie również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, między innymi turniej darta, turniej pokera sportowego, pokaz militarny, dmuchańce oraz plac zabaw dla dzieci. Start imprezy o godz. 10.

10 – otwarcie/ możliwość zapisu na bieg

10.45 – występ dzieci ze szkoły muzycznej

11.15 – start biegu głównego (12 km)

11.30 – start biegu na 5 km

13.15 – występ dzieci z przedszkola specjalnego

13.30 – losowanie nagród

14 – wręczenie medali

15 – turniej pokera sportowego

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments