Przed nami kolejny atrakcyjny weekend w Lublinie. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać od piątku (20 maja) do niedzieli (22 maja).

Kino CSK

Trwa 19. edycja Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. To jedno z największych polskich wydarzeń filmowych, jak i doskonała okazja, żeby zobaczyć premierowo w Polsce najnowsze osiągnięcia kina dokumentalnego z całego świata.

Repertuar

Piątek (20 maja)

Godz. 17:00 – Pamiętniki z Mjanmy

Godz. 19:00 – Lombard + spotkanie z reżyserem

Sobota (21 maja)

Godz. 14:00 – Podwodne życie Jacques’a Cousteau

Godz. 16:00 – Terytorium

Godz. 18:00 – Rzeka

Godz. 20:00 – Na ratunek

Niedziela (22 maja)

Godz. 14:00 – Młody platon

Godz. 16:00 – Skal

Godz. 18:00 – W mroku niepewności

Koncert Renaty Przemyk

W piątek (20 maja) o godzinie 20 w Klubie Muzycznym CSK wystąpi Renata Przemyk. Artystka wychodząc w swej muzyce od surowego brzmienia, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentem własnych płyt. Magia wymienianej z publicznością energii i szczerość, pozwala jej zdobywać serca słuchaczy nieprzerwanie od trzydziestu lat.

Koncert w Lublinie będzie intymnym spotkaniem artystki z publicznością. Będzie złożony z wyjątkowych piosenek, zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej.

Bilety są do nabycia w kasie CSK oraz na stronie internetowej instytucji kultury.

Pokazy fontann

W weekend możecie zobaczyć również pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Pokazy rozpoczną się o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Harmonogram

20 maja – Symfonia Nauki, Historia Placu Litewskiego na wesoło

21 maja – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie

Dyskoteka Plus

W piątek (20 maja) na seniorów czeka prawdziwa atrakcja. Dom Kultury LSM zaprasza ich bowiem na Dyskotekę Plus. Będzie to potańcówka dla najstarszych mieszkańców Lublina, którzy aktywnie chcieliby spędzić piątkowy wieczór.

Potańcówka rozpocznie się o godzinie 17:00. Organizatorzy zapewniają, że będzie to okazja do zawarcia nowych znajomości, a także do zabawy przy największych hitach zarówno polskich, jak i tych zagranicznych.

Wstęp wolny.

Lublin z literaturą

Na placu Litewskim w Lublinie od piątku (20 maja) odbywać się będą koncerty z muzyką na żywo w ramach cyklu „Lublin z literaturą”. Oprócz koncertów będzie czytanie poezji, projekcja multimedialna i gra miejska.

Wydarzenia rozpoczną się w piątek (20 maja) o godzinie 13:00 na parkiecie na placu Litewskim. To właśnie tam usłyszymy utwory lubelskich pisarzy, między innymi Józefa Czechowicza, Julii Hartwig i Bolesława Prusa.

Wstęp wolny.

Vintage Day

Targi lokalnych sklepów vintage i second handów, wyprzedaż szafy znanej influencerki, wiosenny showroom z najmodniejszymi stylizacjami, porady stylisty, a także kreatywne warsztaty z przerabiania odzieży. Te atrakcje będą czekać na wszystkich, którzy w sobotę (21 maja), w godz. 9.00-21.00, odwiedzą VIVO! Lublin.

Sportowe emocje

W sobotę (21 maja) na stadionie przy ul. Krasińskiego 11 w Lublinie będziemy mogli kibicować damskiej drużynie rugby Amazonki Budowlani Lublin. Lubelskie zawodniczki rozegrają cztery mecze w ramach V Turniej Mistrzostw Polski Rugby 7 Kobiet U16.

Turniej rozpocznie się o godzinie 11:50. Amazonki zagrają najpierw z Błyskawice Rugby Rzeszów. O godzinie 12:40 zmierzą się z Venol Atomówki Łódź, a 50 min. później, o godzinie 13:!0 z Rugby Club Częstochowa. Ostatnim przeciwnikiem lubelskich zawodniczek będzie KS Budowlani Commercecon Łódź.

Wstęp wolny.

Międzynarodowy Dzień Joggingu

W niedzielę (22 maja) świętować będziemy czwarty Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu. Z tej okazji Stowarzyszenie „Slow Jogging Polska” organizuje wspólny bieg w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Początek wydarzenia o godzinie 9:45.

Prezentację japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening poprowadzi Aneta Mojduszka – pierwszy certyfikowany instruktor SJ w Lublinie. Zapisów na zajęcia można dokonać pod nr tel. 81 743 49 00 do 21 maja do godz. 14. Liczba miejsc jest ograniczona. Cena udziału w zajęciach to 7 zł. Jest to koszt biletu ulgowego do Ogrodu Botanicznego UMCS.

Podróże Gutkiem

W sobotę (21 maja) i w niedzielę (22 maja) podczas godzinnej jazdy Gutkiem (Jelcz 272 MEX) będzie można zobaczyć zabytki i miejsca ważne dla historii Lublina. Każdej wycieczce towarzyszył będzie przewodnik, który opowie o mijanych na trasie obiektach. Dodatkowo, zainteresowani poznają tajniki i szczegóły techniczne zabytkowego pojazdu. Autobus odjeżdżać będzie ze wskazanego przystanku komunikacji miejskiej o godz. 16.00 oraz 17.00.

21 i 22 maja: odjazd z ul. Lubartowskiej (Brama Krakowska 03) – al. Tysiąclecia – Ruska – Biernackiego – Północna – Czechowska – Leszczyńskiego – al. Popiełuszki – al. Sikorskiego – al. Kraśnicka – Zana – Wileńska – Głęboka – Narutowicza – Bernardyńska – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03)  Formularz zgłoszeniowy 21 i 22 maja

Szczegółowych informacji na temat wycieczek udzielają pracownicy Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych UM Lublin. Możecie się z nimi skontaktować pod numerem telefonu: 81 466 34 42 oraz poprzez e-mail: trzyplus@lublin.eu.

Ray Wilson w CSK

W niedzielę (22 maja) o godzinie 19:00 w CSK będziemy mogli usłyszeć koncert “Time And Social Distance”. Ray Wilson, wokalista grupy Genesis, lider grungowej grupy Stiltskin, wraca do Polski z nową trasą koncertową. Najnowsza trasa Raya Wilsona – „Time and Social Distance” – to okazja do poznania materiału z nowego krążka i osobistego spotkania z byłym wokalistą legendarnej grupy Genesis.

Bilety do nabycia na stronie internetowej CSK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments