Letnie koncerty gwiazd, nowe instalacje w ramach Nocy Kultury, plenerowe spektakle i kino pod chmurką – to wszystko czeka na Was w nadchodzący weekend (18-20 czerwca) w Lublinie. Sprawdźcie na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Jarmark Tradycji

Jarmark Tradycji wrócił na ulicę Szambelańską w Lublinie. Co weekend można tam kupić tradycyjne, regionalne potrawy pochodzące z Lubelszczyzny. Wystawcy czekają na Was od piątku do niedzieli od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. U wystawców znajdziecie lubelskie cebularze, miody, kwasy chlebowe, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię.

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Noc Kultury

Wiszące ryby, ping-pongowe żyrandole i nietoperze na ulicy Dominikańskiej to tylko część z atrakcji, które można oglądać do 21 lipca w ramach Nocy Kultury. Tym razem trwa ona kilka tygodni i ma formułę spacerów w poszukiwaniu instalacji ukrytych w zaułkach Starego Miasta w Lublinie.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Słoneczny Wrotków

Sezon rozpoczął już także MOSiR otwierając baseny na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim. Z basenów można korzystać od godziny 11 do 19, ale na razie tylko w weekendy (sobota-niedziela).

Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj

Przestrzenie Teatru

Od piątku (18 czerwca) do niedzieli (20 czerwca) w Wirydarzu CK i Muszki Koncertowej Ogrodu Saskiego trwać będą Przestrzenie Sztuki. Spektakle możecie zobaczyć bezpłatnie.

Wirydarz Centrum Kultury

18 czerwca (piątek), godz. 20.00 – Teatr Czytelni Dramatu – Ony

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

18 czerwca (piątek), godz. 20.00 – Teatr Muzyczny – WinyLOVE Story

19 czerwca (sobota), godz. 19.00 – Teatr im. H.Ch. Andersena – Zwierzęta Doktora Dolittle

20 czerwca (niedziela), godz. 20.30 – Teatr im. Juliusza Osterwy – Antygona w nowym Jorku

Teatralna Łódka

W weekend (19-20 czerwca) w godz. 15-19 na placu Litewskim znajdziecie Teatralną Łódkę, którą poprowadzą Poławiacze Pereł. Na łódce i wokół niej będą prowadzone warsztaty i animacje dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Mecz EDACH Budowlanych Lublin

W sobotę (19 czerwca) na boisku przy ul. Krasińskiego 11 w Lublinie odbędzie się mecz EDACH Budowlanych Lublin. Nasi zawodnicy zmierzą się o godzinie 14 z drużyną Ogniwa Sopot. Bilety możecie nabyć w cenie 5 i 10 zł przed wejściem na stadion.

Festiwal Renesansu

Od piątku (18 czerwca) do niedzieli (20 czerwca) w Lublinie trwać odbywa się kolejna już edycja Festiwalu Renesansu. Wstęp jest bezpłatny.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Letnie Brzmienia

W Browarze Perła w nadchodzący weekend wystąpi Kwiat Jabłoni i Krzysztof Zalewski. Koncerty rozpoczną się o godzinie 20.

18 czerwca – Kwiat Jabłoni

20 czerwca – Krzysztof Zalewski

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Kino Perła

Kino Perła zaprasza na seanse pod chmurką. Przedstawiamy repertuar na nadchodzący weekend. Filmy zaczynają się około godziny 21.

Piątek (18 czerwca) – Greenland

Sobota (19 czerwca) – Sługi Boże

Niedziela (20 czerwca) – Ambassada

Spacer w Botaniku

Mieszkańcy Lublina mogą zwiedzić również Ogród Botaniczny UMCS. To dobre miejsce nie tylko na rodzinny spacer, ale też świetna lekcja przyrody dla najmłodszych. Ogród można będzie zwiedzić od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10 do 17. Dla zwiedzających wejście do ogrodu znajduje się od ulicy Willowej. Za bilet normalny do ogrodu w sezonie 2021 zapłacimy 7 zł, a za zwiedzanie ogrodu i Dworku Kościuszków 9 zł. Bilet ulgowy do ogrodu kosztuje 4 zł, a bilet ulgowy do ogrodu i Dworku Kościuszków 5 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments