Od poniedziałku (4 maja) wszystkie kompleksy boisk Orlik zlokalizowane na terenie Miasta Lublin ponownie zostały otwarte. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 21, z uwzględnieniem godzin dla klubów sportowych, oraz w soboty i niedziele w godzinach od 12 do 21.

Na Orlikach obowiązują nowe zasady korzystania z obiektów:

– Obowiązuje ograniczenie ilości osób korzystających z obiektu. W ramach kompleksu boisk Orlik dostępne są dla użytkowników dwa boiska (do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne). W tym samym czasie na każdym z boisk może jednocześnie przebywać nie więcej niż 6 osób i 1 trener. Limit dotyczy jedynie osób korzystających z obiektu. Nie dotyczy on osób niezbędnych do jego obsługi.

– Liczba osób korzystających z obiektu lub sprzętu będzie na bieżąco weryfikowana.

– Na obiektach nie ma możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego, poza toaletą.

– Osobom korzystającym z obiektów zapewnione zostaną środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Przebywając na obiekcie, nie ma obowiązku zakrywania twarzy (dotyczy to osób uprawiających sport i osoby prowadzącej zajęcia). Należy pamiętać o obowiązku zasłaniania twarzy podczas przemieszczania się na teren obiektu.

– Po każdym użyciu i każdej grupie korzystających odbywać się będzie dezynfekcja urządzeń i sprzętu sportowego. Dezynfekcji podlegają przede wszystkim przedmioty mające bezpośredni kontakt z osobami, które go użytkują. Animatorzy dezynfekują bramki, kosze, ale nie wydają „osobistego” sprzętu sportowego np. piłki. Każdy uczestnik musi przyjść ze swoim sprzętem.

– Obowiązują ograniczenia kontaktu pomiędzy grupami korzystających.

Nad przestrzeganiem powyższych zasad czuwać będzie animator obiektu. Możliwość udostępnienia otwartych obiektów sportowych nie jest ograniczona limitem wieku, należy jednak pamiętać, że zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami dziecko w wieku do 13 lat może dotrzeć na obiekt tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej. Opiekun nie bierze udziału w zajęciach i nie jest liczony do powyższych limitów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments