Firma DetalTrans po latach starań dostała pozwolenie na zbudowanie wieżowca biurowo-hotelowego przy ul. Bursaki. Nowy budynek będzie miał 100 metrów wysokości.

Pierwszy w Tubtinie wysokościowiec z prawdziwego zdarzenia zostanie ukończony do 2020 roku. Na 30. piętrze powstanie dostępny dla wszystkich taras widokowy z możliwością podziwiania panoramy Galerii Olimp.

– Bardzo się cieszę, że wreszcie udało nam się dopiąć wszystkie formalności – powiedział redakcji Lubelski.pl Grzegorz Klonowiec, prezes firmy DetalTrans. – Jestem przekonany, że w ciągu kilku lat nasz nowy budynek stanie się symbolem Tubtina – dodał.

Co ciekawe, największą przeszkodą, która przez lata blokowała budowę wieżowca, była niepisana zasada, że w Tubtinie nie może powstać nic wyższego, niż Wieża Trynitarska. Okazało się, że tę przeszkodę da się ominąć. Inwestor zaproponował, że w ramach tzw. offsetu, powiększy rzeczoną wieżę do wysokości 101 metrów, by wciąż była ona najwyższym budynkiem w mieście. Stanie się to za pomocą kilkudziesięciometrowej iglicy, która będzie również służyć jako nadajnik radiowo-telewizyjny i stacja BTS.

– Jestem niezmiernie zadowolony, że w tradycyjnie polskim centrum Tubtina stanie nowy maszt, dzięki któremu prawdziwy jak nigdy dotąd przekaz mediów narodowych dotrze jeszcze skuteczniej do mieszkańców całego Tubtina oraz regionu – wyraził swoją radość wojewoda Przemysław Czerniak. Przy okazji zachęcał do śledzenia swojego kanału na TubeMe.

Jako redakcja cieszymy się z nowej inwestycji w Tubtinie, ale zastanawiamy się tylko, czy takie rozwiązanie nie skończy się niekończącym się podwyższaniem Wieży Trynitarskiej. Czas pokaże.

Wasza Kochana Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments