W niedzielę (24 listopada) w Lublinie rusza wielka uliczka zbiórka darów rzeczowych w ramach ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Będą nie tylko wolontariusze przy samochodach, ale również koncerty gwiazd i występy artystyczne uczniów lubelskich szkół.

Pomysłodawczynią akcji jest dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados, która już od 27 lat koordynuje to wydarzenie. Do tegorocznej edycji akcji zgłosiło i zarejestrowało się prawie 200 sztabów. To sztaby małe, które będą między innymi pod sklepami osiedlowymi i na osiedlach, w szkołach i przedszkolach, oraz te większe, które staną m.in. w centrach handlowych. Wolontariuszy będziemy mogli również spotkać w instytucjach kultury oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych. Łącznie zgłosiło się ich około 450.

– Co najważniejsze, zbieramy dary rzeczowe. Nie dotykamy pieniędzy – podkreśla Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji.

Poza uliczną zbiórką, zaplanowano również koncerty i występy artystyczne. Te będziemy mogli oglądać od godziny 14 do 17 w amfiteatrze znajdującym się z tyłu kościoła na Poczekajce. Wstęp na koncert jest wolny.

– Wystąpią przede wszystkim dzieci z lubelskich przedszkoli, ze szkół oraz ze szkoły muzycznej. Będą też nasi lubelscy artyści ci młodsi i ci starsi: Tallib, Sztoss, Dariusz Tokarzewski, Łukasz Jemioła, Paweł Błędowski czy zespół Witamina D. – tłumaczy Leszek Gęca, członek głównego społecznego komitetu organizacyjnego akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Od kilku już lat pomaga właściwie cała Polska. Poza Lublinem zbiórka darów zostanie przeprowadzona między innymi w Warszawie, Katowicach oraz Krakowie. Zebrane dary trafią do magazynów, gdzie przez wolontariuszy oraz przyjaciół akcji są pakowane w paczki dla najmłodszych i tych najbardziej potrzebujących.

Wywiad z Ewą Dados możecie przeczytać tutaj

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments