Przed nami październikowy weekend w Lublinie. Warto więc wykorzystać dobrą pogodę i wziąć udział w licznych wydarzeniach, które przygotowały instytucje kultury i obiekty sportowe. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (14 października) do niedzieli (16 października).

Finisaż wystawy Julii Hartwig

Przez dwa miesiące dotąd szerzej niepublikowane zdjęcia Julii Hartwig można było zobaczyć na wystawie „Pamięć rodzinna. Z archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego” w Galerii NN. W sobotę (15 października) możecie wziąć udział w finisażu tej wystawy zorganizowanej w ramach obchodów 101. rocznicy urodzin Julii Hartwig.

Fotografie rodzinne, pojedyncze i w albumach, dokumenty (m.in. świadectwa szkolne) oraz korespondencja – to wszystko w marcu 2018 roku decyzją córki Julii Hartwig, malarki Danielle Lehtinen, trafiło do Pracowni Ikonografii Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Przekazane materiały odkrywają lubelski etap życia poetki oraz jej rodziny.

Finisaż odbędzie się w Galerii NN (ul. Grodzka 34). Następnie organizatorzy zapraszają na spacer po centrum Lublina śladami Julii Hartwig. Odwiedzimy miejsca związane z poetką i jej rodziną. Jeśli jednak pogoda uniemożliwi spacerowanie, w sali czarnej Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” odbędzie się spotkanie poświęcone Julii Hartwig.

Podczas sobotniego finisażu Galeria NN będzie czynna w godzinach 12:00-15:00. Wstęp wolny.

Magia Starożytnego Egiptu

Przez cały weekend na Zamku Lubelskim możecie oglądać wystawę „Magia Starożytnego Egiptu”. Zwiedzić ją można w godzinach otwarcia muzeum. Bilety na wystawę możecie nabyć w kasie w cenie 30 i 40 zł.

Prezentacja nieznanego rękopisu wiersza Józefa Czechowicza

Sto lat temu Józef Czechowicz napisał nad brzegiem jeziora wiersz. Rękopis podarował swojej przyjaciółce. Jakie były jego dalsze losy? W jaki sposób autograf równo wiek później trafi do zbiorów naszego muzeum? Kim była tajemnicza kobieta, której ofiarował utwór? O czym pisał młody poeta? Tego dowiecie się na spotkaniu, które odbędzie się w Muzeum Józefa Czechowicza w sobotę (15 października) o godzinie 12:00, w setną rocznicę powstania wiersza. Wstęp jest wolny.

Open City 2022

Trwa kolejna edycja Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej „Open City”. Kilkanaście prac artystów możecie zobaczyć przez cały weekend w różnych miejscach w Lublinie, między innymi na Starym Mieście i przy Centrum Kultury.

Sztuka w przestrzeni publicznej daje miejsce pomysłowości. Uwalnia wrażliwość, jak i pozwala na nowo doświadczyć miasta i inaczej o nim opowiedzieć. Kurator, którym w tym roku jest Robert Kuśmirowski, proponuje wyprawę do fundamentów miasta – do intymnego doświadczenia, jak i do obnażonych jego fundamenty.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Rozpoczęcie sezonu na Icemanii

W sobotę (15 października) ruszy sezon na lodowisku Icemania należącym do spółki MOSiR przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. W tym roku zmienia się nie tylko harmonogram działania Icemanii, ale też koszty korzystania z obiektu.

Bilety możecie nabyć w kasie lodowiska. Ze względu na duże zainteresowanie, żeby uniknąć konieczności czekania w kolejce przed kasą, warto kupić wcześniej bilety przez internet na stronie internetowej Icemanii.

Szczegóły znajdziecie tutaj 

Agro-Park w Targach Lublin

W sobotę (15 października) i w niedzielę (16 października) w Targach Lublin będziemy mogli wziąć udział w Targach Rolniczych Agro-Park. Początek wydarzenia o godzinie 9:00.

Targi Rolnicze Agro-Park to wydarzenie przygotowane z myślą o rolnikach, właścicielach i osobach zarządzających gospodarstwami rolnymi oraz firmach usługowych. To okazja do spotkania z przedstawicielami szeroko rozumianej branży rolniczej. Profesjonalnie przygotowani pracownicy firm chętnie udzielają porad na temat najnowszych technologii i rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie między innymi z zakresu upraw roślin czy chowu zwierząt.

Bilety do nabycia w kasie Targów Lublin.

Koncert na Sławinie

W niedzielę (16 października) w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie zorganizowany zostanie koncert pod hasłem: Wspólnota i rodzina siłą Sławina. Początek wydarzenia o godzinie 16:00.

Na scenie wystąpi Piotr Selim, Monika Kowalczyk-Wąsak, Kaja Mianowana, Jacek Król, Ladies Quartet, Łukasz Jemioła, a także Chóry Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska: Chór Szkolny Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, Chór Kantylena z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Chór Copernicus z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, a także Chór Dziecięcy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego.

Wstęp wolny.

Półmaraton Lubelski

W niedzielę (16 października) w godzinach 9.00 – 12.00 na Stadionie Lekkoatletycznym odbędą się zawody biegowe „6. Półmaraton Lubelski”. Biegaczom możecie kibicować na starcie i mecie, która jest zlokalizowana na stadionie. Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
ola
ola
1 rok temu

Naprawdę na głównej stronie macie coś tak bardzo nieaktualnego jak wydarzenia z soboty i niedzieli? Litości………………..