Weekend w Lublinie zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Będą pokazy cyrkowe, koncerty, pokazy fontann i festiwal kolorów. Sprawdźcie na co jeszcze warto wybrać się w pierwszy wrześniowy weekend (4-6 września).

Żelka

Do niedzieli (6 września) w Lublinie trwa kolejna Żonglerska Lubelska Konwencja ŻeLKa 2020. W programie: fireshow, szafa show, open stage i uroczysta gala.

Program

Piątek (4 września)

Godz. 20.00 – fireshow (plac przed Centrum Spotkania Kultur)

Sobota (5 września)

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Godz. 12.00-16.00 – warsztaty otwarte
Godz. 16.00-17.00 – combat
Godz. 20.00 – Gala

Niedziela (6 września)

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
12:00-16:00 warsztaty otwarte
16:00-17:00 Igrzyska
18:00 Open Stage: 9.811 (projekt realizowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin)

Narodowe Czytanie

W ramach dziewiątej odsłony Narodowego Czytania zespół Teatru im. Juliusza Osterwy zaprezentuje fragmenty utworu. Utwór przeczytają: Jolanta Deszcz-Pudzianowska, Magdalena Sztejman i Jerzy Kurczuk. Wydarzenie poprowadzi Barbara Fink i rozpocznie się ono o godzinie 12. Ze względu na reżim sanitarny organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację wejściówek w Biurze Organizacji i Reklamy i w Kasie Teatru. Możecie to zrobić pod numerem telefonu: 81 532 42 46 lub 81 532 42 46.

W Dworku Wincentego Pola (ul. Kalinowszczyzna 13) Narodowe Czytanie rozpocznie się o godzinie 17. Każda chętna osoba, która chciałyby przeczytać wybrany przez siebie fragment utworu, musi skonsultować się z Dworkiem w celu zgłoszenia chęci udziału. Z uwagi na formę dramatu organizatorzy proponują występy zespołowe i odczytania całych scen z podziałem na role, nawet z elementami inscenizacji. Ilość uczestników, którzy mogą wziąć udział w wydarzeniu wynosi 30 osób. Pierwszeństwo będą miały osoby, które zadeklarują czytanie.

Więcej wydarzeń TUTAJ

 

Siatkarskie święto w Lublinie

Od piątku (4 września) do soboty (5 września) w Hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich odbędzie się Siatkarskie Święto w Lublinie.

Piątek (4 września)

godz. 17:00 Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie

godz. 19:00 LUK Politechnika Lublin – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

Sobota (5 września)

godz. 13:00 Mecz o 3. miejsce

godz. 15:00 Finał

Wernisaż wystawy w Galerii Labirynt

W sobotę (5 września) odbędzie się otwarcie wystawy będącej efektem wakacyjnych spotkań nastoletnich artystów i artystek. Przez miesiąc wspólnie zastanawiali się oni nad tym „Gdzie jest sztuka?”, przyglądając się niepotrzebnym już przedmiotom codziennego użytku. Początek wystawy o godzinie 15.

Pokazy fontanny

W najbliższy weekend odbędą się 4 pokazy fontanny multimedialnej na placu Litewskim, w tym tegoroczna premiera – Legenda o Czarciej Łapie. Oprócz tego zobaczymy jeszcze Wydarzenia Kulturalne i Sen o Mieście.

Harmonogram

Piątek (4 września) – Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne

Sobota (5 września) – Czarcia Łapa, Sen o mieście

Festiwal kolorów 

W sobotę (5 września) w Browarze Perła od godziny 15 do 20 możecie wziąć udział w Festiwalu Kolorów. Podczas wydarzenia czekają na Was kolorowe proszki holy, a także DJ, który poprowadzi imprezę podczas festiwalu. Wstęp jest wolny.

Zlot rowerów towarowych

Rowery towarowe będziemy mogli zobaczyć w Lublinie w weekend (4-6 września) w ramach VI Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Towarowych. Wydarzenie gościć będzie w centrum miasta, jak i nad Zalewem Zemborzyckim. Początek w piątek (4 września) o godzinie 18.

Zlot rowerów cargo odbędzie się po raz szósty. Aby wziąć udział w zlocie nie trzeba posiadać własnego roweru. Wziąć w nim może udział każdy miłośnik tego typu roweru.

Inne Brzmienia

Do niedzieli (6 września) w Lublinie trwa Festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia, który tradycyjnie gości na błoniach zamkowych. Podczas tegorocznej edycji usłyszmy 12 artystów, którzy zaprezentują style muzyczne z różnych zakątków świata.

Inne Brzmienia – program

Targi Trends 4 Kids

Przed nami pierwsze w Lublinie targi mody, zabawek i akcesoriów dla najmłodszych. Trends 4 Kids odbędą się w niedzielę (6 września) w hali Targów Lublin. Początek wydarzenia o godzinie 10. Targi są przeznaczone dla przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku do 9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość i oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców. Bilety dostaniecie w cenie 8 zł. Dzieci do 12 roku życia mogą uczestniczyć w targach bezpłatnie. Targi potrwają do godziny 17.

Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina

Od piątku (4 września) do niedzieli (6 września) możecie wziąć udział w V edycji festiwalu odbywającego się pod hasłem: Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina. W tym roku głównym motywem będzie asymilacja w Lublinie najmłodszej emigracji zza wschodniej granicy jako wyzwanie religijne i kulturowe. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Program

Piątek (4 września)

Nowa emigracja zza wschodniej granicy w Lublinie jako wyzwanie religijne i kulturowe
Międzynarodowa konferencja popularno-naukowa
Sala kinowa Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, godz. 17.00 – 19.00

Koncert śpiewu cerkiewnego
Katedra Prawosławna Przemienienia Pańskiego w Lublinie, ul. Ruska 15, godz. 20.30 – 21.30

Sobota (5 września)

W trosce o tożsamość religijną nowej emigracji zza wschodniej granicy na Lubelszczyźnie. Wgląd duchowo-kulturowy, przejazd autokarowy szlakiem wschodniosłowiańskiej tradycji prawosławnej z Lublina do Turkowic.

Po drodze zwiedzanie cerkwi prawosławnych w Szczebrzeszynie i Hrubieszowie, połączone z merytorycznymi wykładami.
Godz. 09.00 -19.00

Niedziela (6 września)

Śpiew cerkiewny jako zaproszenie nowej emigracji zza wschodniej granicy do włączenia się we wspólnotę religijno-kulturową.
Cerkiew Katedralna Przemienienia Pańskiego w Lublinie, ul. Ruska 15, godz. 9.00 – 11.00

Koncert galowy w wykonaniu renomowanych chórów.
Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Akademicka 15, godz. 18.00 – 20.00.

Piknik przy ul. Berylowej

W niedzielę (6 września) przy ul. Berylowej w Lublinie zorganizowany zostanie rodzinny piknik. Wstęp wolny.

Program

godz. 13:00 – Zespół Deficytu Natury – koncert i premiera piosenki o Lublinie

godz. 14:00 – Muzyka i Słowa – Piosenka Gotowa – koncert z udziałem uczniów szkoły przy ul. Berylowej

godz. 14:30 – Czerwony Kapturek – spektakl teatralny dla całej rodziny

godz. 15:00 – Fiu, Fiu! – spektakl w nurcie teatru dla najnajmłodszych (1-6 lat)

godz. 16:00 – Muzyka i Słowa – Piosenka Gotowa – koncert z udziałem uczniów szkoły przy ul. Berylowej

godz. 17:00 – Zespół Deficytu Natury – koncert

„Otwarte Miasto/Utajone Miasto”

W przestrzeni Ogrodu Saskiego, na Starym Mieście, Błoniach pod Zamkiem i placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie możecie zobaczyć oryginalne instalacje w ramach tegorocznej edycji wydarzenia.

 

Brain Damage Gallery

W tym miejscu możecie zobaczyć ciekawą wystawę. „We’re Open” to wystawa podczas której widzowie mają możliwość zobaczyć kilkadziesiąt prac różnych artystów reprezentujących odmienne style i podejścia artystyczne. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, czy Zbiok Czajkowski. Wystawa czynna jest w piątek i sobotę od godziny 12 do 17.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments