W nadchodzący weekend Lublin będzie tętnił życiem. Od piątku (17 września) do niedzieli (19 września) zaplanowano szereg atrakcji dla najmłodszych, jak i tych starszych mieszkańców. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Kino CSK

W piątek (17 września) o godzinie 19:00 w Kinie CSK zobaczyć możemy film „Jeźdźcy sprawiedliwości”. Film opowiada historię Marcusa, który wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem.

Bilety możecie nabyć w kasie CSK lub na stronie internetowej w cenie 15 zł.

Wielkość w jedności

Od piątku (17 września) do niedzieli (19 września) w Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć wystawę pod nazwą: „Wielość w jedności. Jedność w wielości”. Wystawa stworzona została przez członków ZPAF Okręg Lubelski i dostępna jest w Alei Kultur (poziom +1).

Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła szesnastu artystów zrzeszonych w lubelskim  oddziale Związku Polskich Artystów Fotografików (pierwszym na świecie związku twórczym zrzeszającym fotografów). Łącznie wyeksponowanych zostanie ponad 30 fotografii. Wystawa czynna w godzinach otwarcia CSK. Wstęp wolny.

Wystawa „The Journey”

Wystawa Stella Polaris jest dostępna od piątku (17 września) do niedzieli (19 września) na poziomie -1 w City Project. Wstęp wolny.

Per Spildra Borg i Merete Klingen założyli teatr Stella Polaris w 1985 roku. Wspólnie tworzyli spektakle, prowadzili warsztaty i rozwijali porywający teatr, oparty na mitologii, ekspresji fizycznej, muzyce i pieśni. Artyści działają w tradycji teatru ulicznego, wędrownych kuglarzy i muzyków, a całą swoją twórczość opierają na opowieściach o mitologii i miłości do ziemi.

Norweska wystawa będzie prezentowana po raz pierwszy w Lublinie. Składają się na nią fotografie, materiały filmowe, kostiumy i rekwizyty, które stały się znakiem rozpoznawczym teatru Stella.

Tydzień Zrównoważonego Transportu

Od piątku (17 września) do niedzieli (19 września) będziemy mogli wziąć udział w wydarzeniach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie. W niedzielę warto wybrać się na piknik, na którym nie zabraknie atrakcji.

Bogaty program atrakcji znajdziecie tutaj

Zlot Foodtrucków

W piątek na parkingu przed galerią handlową Felicity staną food trucki. Będzie można zjeść coś zarówno na słodko, jak i na słono, a także spróbować nowych nietuzinkowych potraw. Początek wydarzenia o godzinie 11.

W Zlocie Food Trucków będzie można wziąć udział w piątek (17 września) i w sobotę (18 września) od godziny 11 do 21, a także w niedzielę (19 września) od godziny 11 do 20. Wstęp wolny.

Festiwal Open City

Przed nami kolejna edycja długo wyczekiwanego przez mieszkańców Lublina Festiwalu Open City. Od piątku (17 września) do piątku (15 października) w przestrzeni miasta będziemy mogli zobaczyć 9 różnych instalacji artystów z całej Polski.

W tym roku będziemy mogli zobaczyć 9 różnych instalacji, które pojawią się między innymi przed Centrum Kultury w Lublinie, na Starym Mieście i na placu Litewskim.

Mapę instalacji znajdziecie tutaj

Ostatnie pokazy fontanny

Ten weekend będzie ostatnim, w którym możemy zobaczyć pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. W piątek (17 września) zobaczymy nowości, a w sobotę (18 września) okolicznościowy pokaz „Symfonia Nauki” przygotowany specjalnie z okazji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Pokazy rozpoczynają się o godzinie 21. Wstęp wolny.

Harmonogram

17 września, piątek – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie;

18 września, sobota – Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście

 

Weekend z archeologią

Od piątku (17 września) do niedzieli (19 września) w Muzeum Narodowym i na błoniach Zamku Lubelskiego trwać będzie weekend z archeologią. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10, a motywem przewodnim spotkania będzie obronność w średniowiecznym i renesansowym mieście.

Pełen program wydarzenia znajdziecie tutaj 

Pieśń o Leszku Czarnym

W sobotę (18 września) i w niedzielę (19 września) na placu Litewskim będziemy mogli zobaczyć spektakl w wykonaniu lubelskich artystów. „Pieśń o Leszku Czarnym”, bo taki nosi on tytuł rozpocznie się o godzinie 15:30. Wstęp wolny.

Sztuka wyreżyserowana została przez Marcina Wąsowskiego, a towarzyszy jej muzyka na żywo w wykonaniu Poławiaczy Pereł i gości.

Spotkanie z Andą Rottenberg

W sobotę (18 września) w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5 w Lublinie) o godzinie 17 odbędzie się spotkanie z autorką książki „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna.”, Andą Rottenberg.

Książka jest owocem niezwykłej korespondencji Andy pisanej do legendarnego kuratora, którego wystawy okazywały się przełomowe. Listy polskiej kuratorki i krytyczki, poruszają wiele uniwersalnych tematów dotyczących sztuki, jednocześnie osobista i przystępna forma ułatwia ich odbiór.

Wstęp wolny.

Festiwal Mieszkańców Kośminka

W sobotę (18 września) swoje święto będą mieć lublinianie z Kośminka. W ten dzień od godziny 11 do 19 trwać będzie Festiwal Mieszkańców Kośminka. W programie znalazła się między innymi potańcówka, animacje dla najmłodszych, dmuchańce, konkurencje sportowe, quizy i konkursy.

Atrakcje będą od ulicy Garbarskiej po Bukową. Wstęp wolny.

Mecz Motoru Lublin

W sobotę (18 września) na Arenie Motor Lublin zmierzy się z drużyną Garbania Kraków. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17. Podczas tego meczu Motor będzie chciał udowodnić lubelskim kibicom piłki nożnej, że jest drużyną, która może wygrać za 3 punkty.

Bilety możecie nabyć w cenie 20 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat 13 i osoby powyżej 70 roku życia za bilet zapłacą 5 zł.

Lubelski Piknik Naukowy

W niedzielę (19 września) w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki na placu Teatralnym odbędzie się Lubelski Piknik Naukowy. Trwać będzie od godziny 10 do 16. Zgodnie z jego tradycją zrealizowane zostaną projekty upowszechniające naukę, a także różnorodny program artystyczny, na który złożą się występy taneczne (między innymi zespoły ludowe i Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej “Gamza”), teatralne (m.in. Teatru ITP z KUL) i chórów akademickich (m.in. Akademickiego Chóru Dziecięcego “Pueri Nostri”).

Podczas pikniku podjęta zostanie również próba pobicia rekordu Polski na największy SLIME. SLIME to polimer alkoholu poliwinylowego usieciowany jonami boranowymi.

Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments