Tomaszów Lubelski to piękne miasto, które zachwyca urokiem, architekturą i przyrodą. Zbliżająca się majówka to dla mieszkańców i turystów moc atrakcji przygotowana m.in. przez Tomaszowski Dom Kultury. Nie zabraknie występów dzieci, wystawców w parku miejskim, warsztatów wokalnych i imprez towarzyszących.

Piknik Ekologiczny

W środę, 1 maja w Parku miejskim rozpocznie się Piknik ekologiczny, podczas którego odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń, skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci.

Już od godziny 11 w Amfiteatrze wystąpią dzieci z tomaszowskich przedszkoli, które zaprezentują wiosenne piosenki. Odbędzie się też koncert finałowy X Powiatowego Konkursu Piosenki Ekologicznej.

W Parku Miejskim już od godziny 9 do 17 pojawią się regionalni wystawcy z tradycyjnymi serami wiejskimi wyrobami szydełkowymi, wekami, ciastami, pierogami, miodami roztoczańskimi, sadzonkami, ziołami i wikliną. Koło Gospodyń Miejskich „Lejdis” wystawi stoisko z regionalnymi potrawami ekologicznymi.

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli ekologiczne gry i zabawy dla dzieci, nad którymi czuwać będą wykwalifikowani animatorzy. Pojawią się dmuchane zabawki, zamki i gry.

– Zorganizujemy dla dzieci ekologiczną edukację dla najmłodszych. Będzie to nauka przez zabawę. Na przykład polegająca na segregacji śmieci – mówi Agata Zakrzewska, koordynator Pikniku Ekologicznego.

Majowy Piknik Rodzinny

W piątek, 3 maja o godzinie 16 odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim Majowy Piknik Rodzinny, który odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta Tomaszowa Lubelskiego i Tomaszowskiego Domu Kultury.

W Amfiteatrze w Parku Miejskim wystąpi Szkoła Muzyczna Casio, odbędą się warsztaty wokalne TDK, zaprezentuje się Zespół „Olszanka” z Wólki Łosinieckiej, New Wave Two, Zespół Folklorystyczne „Roztocze” oraz Tomaszowska Kapela Podwórkowa. Organizatorze przewidzieli atrakcje dla dzieci, rękodzielnictwo i gastronomię.

Imprezą towarzyszącą będzie Zlot Klasycznych Samochodów i Motocykli przy Parku od godziny 11 do 19. Zobaczymy Roztoczańskie Klasyki: Fiata 125p z 1974 roku, Subaru Sambar, WFM M-06 i wiele innych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments