Atrakcje w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia, biegi, kąpiele morsów, koncerty i imprezy charytatywne – ten weekend na pewno nie będzie nudny. Sprawdźcie nasze zestawienie najciekawszych weekendowych imprez.

Festiwal Bożego Narodzenia

Na początku grudnia ruszył w Lublinie Festiwal Bożego Narodzenia. W piątek, 13 grudnia, w Galerii VIVO! o godz. 12 odbędą się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. O godz. 16 w piątek i o godz. 10 w sobotę, 14 grudnia, organizatorzy zapraszają na warsztaty kulinarne – pieczenie pierniczków w Szwedzkim Stole SKENDE.

W sobotę i niedzielę, 14 i 15 grudnia, w LOITiK o godz. 11 odbędzie się Świąteczna kartka z Lublina – spacer i zajęcia plastyczne. Galeria VIVO! Zaprasza w sobotę o godz. 12 na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, a o godz. 13 SKENDE będzie organizowało warsztaty kulinarne – pieczenie pierniczków.

Mafia w Radiu Lublin

Największe przeboje zespołu Mafia oraz te najnowsze usłyszymy w piątek (13 grudnia) w studiu koncertowym im. Budki Suflera w Radiu Lublin. Start o godzinie 19. Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim utwory z siódmego albumu zespołu, który ukaże się w 2020 roku. W sieci dostępny jest już utwór ją promujący pod hasłem: Ona tak ma.

Kucharze Dzieciom w Olimp Lublin

Kucharze z całej Polski będą gotować dla dzieci w ramach akcji Kucharze Dzieciom, która trwać będzie od piątku, 13 grudnia, do soboty, 14 grudnia. Atrakcje od godz. 11 do 20.

„Kucharze Dzieciom” to bożonarodzeniowy, charytatywny festiwal, z którego dochód w tym roku zostanie przeznaczony na dzieci z fundacji Cor Infantis. Jej podopieczni zmagają się z wadami serca, które są na różnym etapie leczenia. Zdecydowaną większość stanowią dzieci z wadami złożonymi, które poddawane są etapowej korekcji kardiochirurgicznej, co wiąże się z koniecznością wykonania dwóch, trzech lub większej liczby operacji.

Choinka LEGO w Skende

W najbliższy weekend (14 i 15 grudnia) w galerii Skende Lublin najmłodsi będą budować wyjątkową, bo całą z klocków Lego, choinkę oraz ozdoby, które na niej zawisną. Początek wydarzenia o godzinie 11.

Choinka, która pojawi się w centrum handlowym będzie najwyższą w całej Europie Środkowej. Najmłodsi będą mogli wykonać oryginalne bombki oraz śnieżynki, którymi później samodzielnie ją ozdobią. Animatorzy również pomogą powiesić pracę tak, aby każda była dobrze widoczna na drzewku. Jak choinka będzie już gotowa zostaną zapalone na niej światełka. Strefa z klockami zostanie podzielona na kilka stref, przez co wydarzenie będzie odpowiednie dla wszystkich, nie zależnie od wieku.

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

Teriery, wyżły, biewer yorkshire teriery i buldogi amerykańskie – między innymi takie rasy będziecie mogli zobaczyć w ramach III Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych, która odbędzie się w weekend w Lublinie (14-15 grudnia) w Targach Lublin. Początek wydarzenia o godzinie 10.

Ponad 3000 psów z ponad dwudziestu krajów, należących do dwustu trzydziestu różnych ras z dziesięciu grup FCI – tylu właścicieli zgłosiło udział swoich psów w tym wydarzeniu. Bilety na tę wystawę możecie nabyć w kasie Targów Lublin w cenie: 15 złotych – bilet normalny i 10 złotych – bilet ulgowy.

City Trail 2019

Zawodnicy pobiegną nad Zalewem Zemborzyckim w sobotę, 14 grudnia. Pokonają dystans 5 kilometrów. W biegu może wziąć udział każdy niezależnie od wieku. Organizatorzy zapewniają, że dystans pięciu kilometrów pokona każdy, nawet amator. Start biegu głównego o godzinie 11.

Sprawunki 2019

Targi rzeczy wyjątkowych gościć będą w Warsztatach Kultury w niedzielę, 15 grudnia. To propozycja nie tylko dla miłośników rękodzieła artystycznego, ale również fanów oryginalnych mikołajkowych prezentów. Początek wydarzenia o godzinie 10.

Na Sprawunkach spotkamy twórców z Lublina i regionu. Na stoiskach będzie można znaleźć między innymi własnoręcznie wykonane przedmioty, a także te bardzo oryginalne, które można podarować jako prezent świąteczny. Wystawcy będą na Was czekać w dwóch kamienicach – przy ulicy Grodzkiej 5a oraz Grodzkiej 7.

Chęć na pięć na Czechowie

Już 15 grudnia startuje ostatni w tym roku bieg „Chęć na pięć”, w którym lubelscy biegacze zmierzą się z dystansem 5 kilometrów na ulicach Czechowa. Tradycyjnie uczestników czeka wspólna rozgrzewka, biegi dziecięce i bieg główny.

Podczas ubiegłorocznego zimowego biegu Chęć na pięć nie zabrakło białego puchu. Czy i tym razem ulice będą pokryte śniegiem? Biegacze wystartują 15 grudnia o godzinie 12 sprzed Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie przy ul. Elsnera 5.

Morsomikołaje

W niedzielę, 15 grudnia, do Zalewu Zemborzyckiego znów wskoczą lubelskie morsy. Nie będzie to jednak zwykłą kąpiel. Morsy zbierają kosmetyki i chemię gospodarczą dla dzieciaków z domu dziecka na ul. Pogodnej, a zabawki dla dzieciaków z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie dawne DSK4 na Chodźki.

Fot. Aleksandra Szyszko/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments