Będą liczne wystawy, koncerty, atrakcje walentynkowe i festiwal gier. Weekend w Lublinie zapowiada się niezwykle ciekawie, a to za sprawą licznych wydarzeń, które przygotowały między innymi instytucje kultury. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (11 lutego) do niedzieli (13 lutego).

Inspiracje Ziemią

To już ostatni weekend, podczas którego możemy zobaczyć wystawę „Inspiracje Ziemią…zakwitły bursztynem”. To część retrospektywy i bieżącego malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz zjawiskowej kolekcji bursztynu dr Lucjana Gazdy, to wystawa kusząca widza opowieścią pełną tajemnic, złotawej poświaty, mitów i prawdy o lubelskim bursztynie.

Bilety na wystawę możecie nabyć w kasie CSK w cenie 4 zł (bilet ulgowy) i 8 zł (bilet normalny). Wystawa jest czynna od godziny 9 do 18.

5. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin”

W Centrum Spotkania Kultur możemy zobaczyć wystawę pt. „5. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin”. Wstęp na wystawę jest bezpłatny i jest ona czynna w godzinach otwarcia CSK, od godziny 9 do 18.

Na trzech kondygnacjach CSK zaprezentowana została wystawa finałowa 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin. Mimo pandemii organizatorzy odnotowali rekordową ilość zgłoszeń. Zobaczymy najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe Jury z ponad 4000 plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata.

Gwiezdne wojny

VIVO! Lublin przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich fanów uniwersum „Gwiezdnych wojen” i kultowych klocków LEGO. W sobotę (12 lutego) ruszy wystawa LEGO Star Wars z postaciami Lorda Vadera i Szturmowca w rolach głównych. Wystawa będzie dostępna do 26 lutego w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Pojawi się także duża figura Mistrza Yody, jeden z największych w historii modeli LEGO – Sokół Millennium i wiele innych atrakcji. Wydarzeniu będzie towarzyszył tematyczny konkurs na Facebooku.

Wydarzenie jest bezpłatne. Szczegóły znajdziecie tutaj https://lubelski.pl/kosmiczna-wystawa-lego-star-wars-w-vivo-lublin/ 

Walentynki w Muzycznym

W sobotę (12 lutego) o godzinie 18 i w niedzielę (13 lutego) o godzinie 17 z okazji walentynek Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza w emocjonującą podróż przez polską muzykę rozrywkową od lat 80. do współczesności.

Bilety można nabyć w cenie 60 i 70 zł w kasie biletowej teatru pod nr telefonu: 81 532 96 65 lub 502 662 956.

Walentynki w Kinie CSK

W sobotę (12 lutego) o godzinie 18 zobaczymy komedię z USA z 2020 roku. Palm Springs to historia beztroskiego Nyles i zadeklarowanej singielki Sarah, którzy poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień.

W niedzielę (13 lutego) o godzinie 18 w kinie CSK zobaczymy kanadyjski film z 2019 roku „Matthias i Maxime”. Jest to nowy film Xaviera Dolana o historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością. „Matthias i Maxime” zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć.

Bilety do nabycia w kasie CSK i na stronie internetowej kina CSK.

Board Mania

Od soboty (12 lutego) do niedzieli (13 lutego) w Centrum Spotkania Kultur trwać będzie festiwal gier, czyli Board Mania. Będzie to już dziewiąta edycja najdłuższego w Polsce konwentu poświęconego grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (12 lutego) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, chleby, wędliny, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9. Wstęp wolny.

Morsowanie

W niedzielę (13 lutego) przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim o godzinie 12 będzie można wziąć udział w kąpieli z lubelskimi morsami. Aby wejść do wody musisz mieć jedynie ręcznik, strój kąpielowy, rękawiczki i czapkę.

Walentynki z Bardami

W niedzielę (13 lutego) o godzinie 17:00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zagra Lubelska Federacja Bardów. Coroczne świętowanie walentynek z tą formacją jest już dobrze znaną mieszkańcom tradycją.

Zespół wystąpi w składzie: Katarzyna Wasilewska – śpiew, skrzypce, Jolanta Sip – śpiew, kompozycje, teksty, Marek Andrzejewski – śpiew, gitara, kompozycje, teksty, Piotr Bogutyn – gitara elektryczna, Tomasz Deutryk – śpiew, perkusja, Jan Kondrak- śpiew, kompozycje, teksty, prowadzenie, Krzysztof Nowak – kompozycje, gitara basowa, Piotr Selim – śpiew, kompozycje, instrument klawiszowy.

Bilety można nabyć w cenie 60 i 80 zł na stronie kupbilecik.pl oraz biletyna.pl, a także stacjonarnie w Księgarni Technicznej (Krakowskie Przedmieście 39) i salonie muzycznym Riff (ul. Lubartowska 11).

Icemania

Od piątku (11 lutego) do niedzieli (13 lutego) możecie wybrać się na lodowisko Icemania. Bilet normalny 60 minutowy (piątek) kupicie w cenie 14 zł, a weekendowy (sobota i niedziela) w cenie 18 zł.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa sanitarnego sprzedaż biletów na lodowisko w sezonie 2020/2021 jest prowadzona wyłącznie przez internet. Bilety można kupować na stronie icemania.lublin.eu.

Na początku był mrok”

„Na początku był mrok” to tytuł wystawy Marka Andały, którą możemy zwiedzić w Centrum Spotkania Kultur od piątku (11 lutego) do niedzieli (13 lutego). Wstęp jest bezpłany.

Na wystawie artysta pokaże swoje prace z całego okresu twórczości, od abstrakcyjnych kolaży po ostatnie prace w technice pasteli olejnych, przedstawiających „zwykłe miejsca”. Prace zobaczymy na poziomie +1 w Cichych Kątach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments