Znamy już wyniki głosowania i listę projektów z Budżetu Obywatelskiego, które będą realizowane w 2019 roku w Tomaszowie Lubelskim. Zyskają mieszkańcy, ich zdrowie oraz miejska kultura.

Na liście projektów znalazło się 13 pozycji. Łącznie zagłosowało 3872 osoby. Najlepszy projekt otrzymał 979 głosów. Wygrał wniosek dotyczący organizacji i przeprowadzenia przedsięwzięcia „Sentymentalna Podróż z Harmonią przez 15 lat”. Zadanie obejmuje również zakup sprzętu scenicznego oraz pełne wyposażenie sali chórowej.

Dzięki wybranym projektom miasto znajdzie również środki na stworzenie wypożyczalni sprzętu dla mieszkańców miasta do uprawiania jazdy szybkiej na wrotkach. W lecie wpożyczalnia ma działać przy torze wrotkarskim na terenie OSiR-u. Dla mieszkańców miasta będzie bezpłatna.

Tor wrotkarski w Tomaszowie Lubelskim to pierwszy tor w Polsce spełniający obowiązujące w Europie i na świecie standardy. Powstał dzięki dużemu zainteresowaniu wrotkarstwem nie tylko mieszkańców miasta, ale także turystów z Polski i zagranicy.

Pieniądze trafią też na projekt „Seniorzy mieszkańcom miasta”, który zakłada organizację czasu wolnego i integrację społeczeństwa lokalnego poprzez organizowanie imprez kulturalnych połączonych z profilaktyką raka piersi.

Ostatnim projektem, na który zagłosowali mieszkańcy, są koncerty i warsztaty muzyczne dla mieszkańców miasta, które będą całkowicie bezpłatne i ogólnodostępne. Zadanie zakłada też dofinansowanie działalności koncertowej i edukacyjnej Orkiestry Dętej OSP w Tomaszowie Lubelskim.

Realizacja wybranych projektów już się rozpoczęła i potrwa do końca 2019 roku. – To mieszkańcy zadecydowali, czego oczekują i jakie przedsięwzięcia najchętniej w mieście, by widzieli. Z całą pewnością wzbogacą one ofertę kulturalną i sportową Tomaszowa Lubelskiego – mówi Monika Nocek z Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski.

Łączny przewidywany koszt realizacji czterech zwycięskich projektów to 170 400 zł. Mieszkańcy mogli głosować za pośrednictwem formularza elektronicznego od 1 marca 2019 roku. Dostępne były też formularze tradycyjne. Można było głosować w punkcie głosowania lub przesłać głos korespondencyjnie na adres urzędu miasta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments