Tancerze „Gamzy”, Akademii Pana Piotra i wokalista Tomasz Korpanty wystąpią we wtorek (18 lutego) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w ramach XXIX Charytatywnego Koncertu Noworoczno-Karnawałowego „Zacznij od Bacha”. Początek wydarzenia o godzinie 18.

„Zacznij od Bacha” to premierowe widowisko stworzone przez tancerzy Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „Gamza”. Zobaczymy na nim opowieść taneczną, która będzie zainspirowana ponadczasowymi hitami Zbigniewa Wodeckiego. W widowisku zaprezentują się również niepełnosprawni tancerze Akademii Pana Piotra w rytmach standardowych i latynoamerykańskich oraz we wspólnym z publicznością flashmob’ie.

Gościem koncertu będzie Tomasz Korpanty. Korpanty jest wokalistą zespołu De Mono, autorem muzyki, tekstów i gitarzystą. W 2003 roku został finalistą IV Twojej Drogi do Gwiazd. Wówczas swoje życie artystyczne związał z Krakowem, będąc jednocześnie studentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2006 do 2009 roku był członkiem zespołu Andrzeja „Piaska” Piasecznego.

Tradycyjnie, występom artystycznym będzie towarzyszyć aukcja charytatywna, z której cały dochód przeznaczony zostanie na artystyczne wyjazdy niepełnosprawnych uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie.

Przed i po koncercie będziecie mogli uczestniczyć również w kiermaszu wyrobów ceramicznych, wikliniarskich oraz plastycznych przygotowanych przez terapeutów i niepełnosprawnych uczniów SP Specjalnej nr 26.

Fot. Materiały organizatorów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments