Wykupienie ubezpieczenia OC pojazdu jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu poruszającego się po polskich drogach. Jako że kierowcy poszukują najtańszej, a zarazem najwygodniejszej do kupienia opcji, z roku na rok wzrasta liczba transakcji, które są zawierane przez Internet. Zobacz, co wpływa na popularność tego rozwiązania i czy rzeczywiście warto.

OC przez Internet: szybciej i wygodniej niż u agenta ubezpieczeniowego

Jeszcze całkiem niedawno większość kierowców, którym kończyła się ważność ubezpieczenia OC, pospiesznie biegła do centrów ubezpieczeniowych lub umawiała się na spotkanie z zaprzyjaźnionym agentem. Cała transakcja odbywała się stacjonarnie. Zajmowała dość sporo czasu, co mogło też zwiększać ryzyko spóźnienia się z wykupieniem OC w odpowiednim terminie.

Zasady gry zmieniły się, kiedy pojawiła się możliwość nabycia OC przez internet. Miało to miejsce już dobrych kilka lat temu. Jednak początkowo, kiedy tylko nieliczni ubezpieczyciele dawali taką możliwość, chętnych było niewielu. Dziś jednak wszystkie liczące się towarzystwa dają możliwość wybrania i nabycia ubezpieczenia on-line, a cała procedura uległa uproszczeniu.

W efekcie kierowca:

  • nie traci czasu na to, aby dojechać do agenta ubezpieczeń i odbyć z nim spotkanie,

  • może zawrzeć umowę ubezpieczenia OC o dowolnej porze – w sieci jest to możliwe przez 24 godziny na dobę.

Co istotne, wykupienie OC za pośrednictwem internetu daje kierowcy dokładnie takie same prawa jak jego nabycie stacjonarnie. Warto jednak pamiętać, aby wydrukować sobie polisę przesłaną przez ubezpieczyciela drogą mailową. Ma ona taką samą wartość prawną jak dokument otrzymany od agenta ubezpieczeniowego w formie papierowej.

OC przez internet: fenomen porównywarek cen

Wygoda nie jest jedynym czynnikiem, który sprawił, że właściciele pojazdów coraz chętniej kupują OC on-line. Kluczowym argumentem jest ten cenowy. Jako że podstawowa ochrona, jaką gwarantuje to ubezpieczenie komunikacyjne, jest identyczna u wszystkich ubezpieczycieli, warto kupić je najtaniej. Aby to zrobić, kierowcy sięgają po porównywarki internetowe, które pozwalają w kilka minut sprawdzić oferty wszystkich towarzystw. Wykorzystując kalkulator OC AC na Rankomat.pl i podobnych portalach, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych lub więcej!

Z tych powodów można się spodziewać, że w dobie cyfryzacji zawieranie umów na ubezpieczenie OC i podobne produkty już wkrótce w pełni przeniesie się do sieci. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z tej oferty on-line, najwyższy czas spróbować: czekają same korzyści!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments