9 lipca kręcony w Lublinie film „Cudak” wchodzi do kin. Film opowiada historię Polaka, który jest muzykiem i ma swoją kapelę. Los sprawia, że ratuje on innego muzyka, który ma żydowskie pochodzenie.

O tym, że na początku lipca produkcję będziemy mogli zobaczyć w Lublinie poinformował Lubelski Fundusz Filmowy. Film został wyreżyserowany przez Annę Kazejak. Zdjęcia powstawały we wrześniu 2020 roku, między innymi na Placu Rybnym i ulicy Lubartowskiej.

„Cudak” to historia Romka, muzyka z Radomia, który wyprowadza z getta kolegę – wybitnie uzdolnionego skrzypka, żeby grał z nim w orkiestrze. Początkowo robi to głównie po to, by lepszy muzyk zapewnił większe dochody całej orkiestrze. Z czasem Roman coraz bardziej angażuje się w pomaganie, wreszcie decyduje się przyjąć do swojego mieszkania skrzypka i jego córkę.

To jeden z filmów powstających w ramach cyklu: „Kto ratuje jedno życie..” – cyklu telewizyjnych filmów fabularnych opowiadających historie Polaków ratujących żydowskich sąsiadów, przyjaciół lub nieznajomych podczas II wojny światowej.

W filmie zagrali między innymi: Kazimierz Mazur, Andrzej Kłak, Diana Zamojska, Ninel Kos, Hubert Sycz, Mateusz Król, Sebastian Ziomek, Andrzej Danieluk i Agnieszka Sienkiewicz.

Zdjęcia z planu filmowego Cudaka możecie zobaczyć tutaj 

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments