Epidemia koronawirusa sprawiła, że nasze życie przeniosło się do domu. Pozamykane siłownie zmusiły nas do zmiany przyzwyczajeń. Czy to jednak oznacza, że powinniśmy siedzieć na kanapie i zrezygnować z zajęć, które do tej pory sprawiały nam radość? Nic bardziej mylnego.

Przypominamy zestawy prostych, jednak skutecznych ćwiczeń, które możecie wykonać w domu. Nie wymagają one specjalistycznego sprzętu. Spokojnie możecie wykorzystać rekwizyty, które macie w domu pod ręką. Filmy powstały we współpracy z trenerami i instruktorami z siłowni GetGym.

Rozgrzewaj się przed treningiem z Mateuszem Nowickim

Należy pamiętać, że rozgrzewka to zestaw ćwiczeń fizycznych obejmujących całe ciało. Ich intensywność powinna wzrastać z każdą minutą trwającej rozgrzewki. Dzięki temu przygotowujemy organizm do zaplanowanych ćwiczeń. Są one wtedy dla nas bezpieczne i bardziej efektywne. Na rozgrzanie naszych mięśni powinniśmy poświęcić ok. 15 minut przed treningiem właściwym.

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Zadbaj o swój kręgosłup z Tomaszem Ciećko

Siedzący tryb życia, niewielka aktywność fizyczna i długa praca przy komputerze – to wszystko bardzo negatywnie wpływa na nasz kręgosłup powodując ból, który często utrudnia nam życie.

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Ćwicz klatę i mięśnie ramion z Andrzejem Rzeżutką

Ćwicząc górne partie powinniśmy pamiętać, że klatka piersiowa stanowi jedną z większych grup mięśni naszego ciała i nie powinna być ćwiczona w izolacji od reszty. Wspomagają ją barki i tricepsy, których zmęczenie nie pozwoli na pełny trening klatki. Prawidłowa kolejność: klatka, barki, triceps.

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Możliwości jest wiele niezależnie od tego czy ćwiczysz na siłowni, czy z wykorzystaniem domowych hantli. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak ćwiczyć, żeby mięśnie wyglądały naturalnie, ale równocześnie było ich więcej. Trening mięśni ramion to uzupełnienie ćwiczeń na klatkę piersiową.

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Ćwiczenia na ramiona dla pań przygotowała Ola Wójcik

Jeżeli chcesz popracować nad ramionami: wyszczuplić, ujędrnić, albo wzmocnić siłę mięśni, to proponujemy nasz zestaw ćwiczeń. Wykorzystaj do tego rekwizyty, które znajdą się w każdym domu.

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Ćwicz nogi i pośladki z Martą Sugier

Chyba każda z nas pragnie mieć zgrabne uda i łydki, które będą się świetnie prezentować w mini i szpilkach. Prezentowany trening wzmocni i wymodeluje wasze nogi. Dzięki tym ćwiczeniom stracicie centymetry w udach, pozbędziecie się cellulitu i wzmocnicie swoje mięśnie.

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Pośladki – marzymy, żeby były jędrne i krągłe. Jednak ciągle o nich zapominamy. Siedzimy na nich od rana do wieczora, a potem przed lustrem ściskamy je w dwa palce i wytykamy im, że opadają, są płaskie i nie takie, jak sobie to wymarzyłyśmy.

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Zadbaj o płaski brzuch przed latem z Olą Wójcik

Lato nadejdzie już niebawem, a forma sama się nie zrobi. Regularne ćwiczenia wyzwalają w nas ukryte pokłady pozytywnej energii i dają siłę na cały dzień. Dzięki aktywności nasz mózg lepiej pracuje, jesteśmy bardziej dotlenieni, kreatywni i lepiej śpimy.

Zestaw tych ćwiczeń jest tak zaplanowany, żeby pracowały wszystkie nasze mięśnie brzucha. Zarówno mięsień prosty brzucha (potocznie zwany kaloryferem), jak i mięśnie skośne, które uwydatnione ślicznie podkreślają sylwetkę, oraz mięsień poprzeczny – modelujący naszą talię.

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Rozciągaj się po każdym treningu z Mateuszem Nowickim

Rozciąganie inaczej nazywane stretchingiem zapobiega kontuzjom i pozwala naszym mięśniom rozwijać się prawidłowo. Często wykorzystywane przez nas treningi siłowe powodują skracanie się mięśni, co prowadzi do generowania przez nie mniejszej mocy.

Regularnie wykonywany stretching zwiększa przede wszystkim nasz zakresy ruchów. Redukuje też napięcie ćwiczonych mięśni, dzięki czemu rzadziej jesteśmy narażeni na nieprzyjemne skurcze. Rozciąganie będzie też zapobiegać możliwym urazom, na które jesteśmy narażeni podczas treningu właściwego.

Opis ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Mamy nadzieję, że zestaw treningów, które dla was przygotowaliśmy pomoże wam zadbać o kondycję. Pamiętajcie, żeby nałożyć do ćwiczeń wygodne ubranie z naturalnych materiałów. Wasza skóra będzie wam za to wdzięczna.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments